Arabulucu ilk görüşmesi, taktikler - şirket avukatı da olacak

zam prim gibi alacaklarım olacak ve işe alınmayı talep edeceğim. beni işe alın çok segviyorum işimi filan mı diyeceğim napacağım :D

işe almazlar ki bence işe girmeyi isteme. elinde koca bir sıfırla işe alırlar, 2 3 ay sonra kenarda kıyıda saçma sapan boktan bi poz atarlar. maaş zammı zamanı dibi verirler, performans düşüklüğü diyerek prim vermezler

alacakların üzerinden iskonto yapıp tahsil etmeye bak ve yoluna bak
  • oscar  (06.03.18 04:15:00)
Alacağım sadece özel sigorta. prim zam hariç. iskonto yapmayacağım. dava açarım. Sonra açtığım davayla şirketadını ifşa ederim. parmağı kırık işçisini tedavisi devam ederken işten attı. raporlarım çelişkiliymiş gibi şeyler uydurdu. kendi kaybeder :D

  • Cursed Chico  (06.03.18 04:25:12)
kaybetmez. ticari itibarı zedelemekten sizi dava eder üstüne. bu yaptıklarınızı da işe iade davanızda karşısına koyar.

dava açtınız ok, kazandınız ki en iyi ihtimal 2 yıl sürer temyizle beraber. 2 yıl sonrs inat ettiler gel işe başla derler ise ne olacak ? işe başlamazsanız davayı kaybedeceksiniz, başlar iseniz eğer aldıysanız kıdem ve ihbar tazminatlarını geri ödemek zorundasınız

fazla film izlememenizi öneririm
  • oscar  (06.03.18 04:39:55)
İsteyeceklerin çok açık, alacakların da çok açık;

1) kıdem tazminatını isteyip alacaksın
2) ihbar tazminatını isteyim alacaksın
3) brüt üstünden 8 maaş isteyecek aksi halde mahkemeye gideceğin konusunda dayatacaksın. 4 maaş teklif edecekler. Yerinde olsam 6 maaşa anlaşırım (mahkeme süresi düşünüldüğünde 6 maaşa ikna olmak bana göre mantıklı). Bu bedeli de alacaksın.
4) SGK primlerini e-devlet’ten kontrol et, eksik varsa bu eksiğin tarafına ödenmesini isteyip alacaksın.
5) mesaiye kaldığın günlerin/saatlerin bedelini isteyip alamayacaksın! (Çünkü estra saatleri ispatlayamayacaksın mahkemede, firma da bunu biliyor). O nedenle 6-8 maaş ektra ücret alıp iş aktini karşılıklı fesh edip yoluna bakacaksın.

Bu dediklerim dışında kim sana azıyla yetin derse bil ki patron yancısı, grev kırıcı zihniyetindedir. Bunlar hakların ve mahkemeye gitsen de mahkeme sonunda alacakların bunlar ve firma bu şartlara razı şekilde masaya oturup sana “mahkemeye gidersen git, senelerce sürünürsün mahkemede” resti çekecek. Yeme, sonuna kadar zorla. 1-2-3.maddelerdekini hemen teklif edecekler ki bu lütuf değil yasal hakkın. 3.madde ise iş bulana kadar ki mağduriyetini gidermek için seninntalebin olacak.

Yasalar işçi ve kiracının her türlü yanında. Haklısın ve kazanacaksın.. Dik dur, onların rest çekip “keyfin bilir” restlerini yeme. Göreveksin sonunda senn dediklerin olacak.

Bol şans..
  • Fayfa  (06.03.18 05:27:18)
mahkeme uzun sürse de yasal faiziyle alıyorsun. eğer ortada çok falso bir durum yoksa senin adına muhtemelen de kazanırsın. o açıdan çok taviz verme

  • kveldulv  (06.03.18 08:38:31)
yasal faiz değil pardon o kademedeki birinin maaşı neyse o oluyordu galiba. yani 2 sene zam almış gibi olacaksın

  • kveldulv  (06.03.18 08:42:19)