Uykusuzluğa direnç

Herkese iyi pazarlar. Bundan 2 sene öncesine kadar uykusunu yöneten bir insandım. Ancak artık uykum beni yönetiyor. Çok kısa süreli kestirmelerle bütün gün yoğun şekilde çalışabiliyordum. 2 sene boyunca çok yoğun şekilde çalıştım, kısa uykularla. Günde 4-5 saat benim için yeterliydi. Ama şimdi alarm kapatmayı bir huy haline getirmiş durumdayım, kesinlikle alarmla uyanamıyorum. Eskiden alarmdan önce uyanır alarmı kapatırdım. Hayat kalitem çok daha yüksekti. Neden böyle oldu? Çok çalıştığım için mi? Yaşlandığım için mi? 23 yaşındayım, alıştığım hayat kalitesinin altında yaşıyorum uzun zamandır, bu uyku meselesi yüzünden. Ne önerirsiniz? Eskiye dönebilmenin yolu var mı?

Uyku denen yaratık çok sinsidir, yeten süreyi uyumadığınızda saniye saniye biriktirir ve öcünü ekstra uyutarak alır.

Ama güzel bir yaratıktır. popisi fittir.

O yüzden uyu hacım ya, uykudan güzel şey yok.
  • binder dandet  (04.03.18 13:20:07)
uykunu düzene sokmanın yolu var kardeşim. Eczaneye gidip melatonin alıyorsun,bu senin vücudunun biyolojik saatini ayarlıyor akşam kaçta uyumak istiyorsan yarım saat, 45 dakika önce at tertemiz kemiksiz uykun olsun.Uyku ilacı falan değildir sakın gündüz kullanma

  • soulmate  (04.03.18 14:48:35)
@soulmate bağımlılık yapar mı bu arkadaş?

  • yalnizliktan devren kiralik  (04.03.18 21:47:36)
Yapmıyor sen yinede bir araştır istersen.

  • soulmate  (05.03.18 12:17:50)