Çift hat cep telefonu / iş - şahsi / dual sim

merhabalar,

işyerim bana iş telefonu ve iş hattı verecek.
fakat ben 2 telefon birden taşımak istemiyorum.
çift hatlı bir telefon alsam kullanımı nasıl ne eksileri vardır?

bir de bu çift hatlı telefona iki sim kartı da takıyoruz ve iki numaraya gelen aramaları da alabiliyoruz değil mi?
günlük kullanımda ikisinden birini tercih etme zorunluluğumuz falan yok?_?

çünkü internette çift hat(tek işlemci) yazıyor mesela bazı yerlerde. bu ne manaya gelir? adamı hasta etmesinler!!1!1!

----

bu sorular ışığında ek soru:
oneplus 5t mi alayım şayomi mix 2 mi? yoksa huawei mate 10 bilmemne pro mu?

kriterlerim: yok.
telefon çeksin arama sesi ve mikrofonu net ve stabil olsun yeter.. ha sırf bunun için bu fiyata neden telefon alıyorum? çünkü zaten 5 yılda 1 telefon alıyorum.
kriterlere devam --> kamera performansı mühim değil fotoğraf çekmem, işlemcisi rami falan bu tarz sayılar da mühim değil.
- angaryalı telefon olmasın, saf androide en yakın olanı olsun
- yazılım desteği 2 seneye kesilmesin (root moot launcher vs o işlere bulaşamam : / )
- ekran konusunda bilmiyorum hepsi güzeldir herhalde. (ekran koruyucu film vb kullanmicam)
- kılıf kullanmadım hiç, bunda da kullanmayacağım. (boya takıntım yok ama yine de telefon çıtkırıldım olmasın)

cevap yazanlara şimdiden teşekkür ettim.

İşyeri sana telefon verecekse muhtemel e-mail de kuracaklar telefona, eğer işyeri çok kurumsal bi yerse kendi telefonuna iş e- mail hesabını kurmana izin vermeyebilir, önce bunu bir kesinleştir bence

  • zikardo  (03.03.18 19:17:00)
Sony Xperia serisinde duos var. Bir de general Mobile saf Android çıkarıyor. bu ikisine bak derim.

  • babilbaligi  (04.03.18 08:50:11)