[]

Wordpress'li Site Virüs Sorunu

Selamlar,

Wordpress ile kurduğum siteme zararlı yazılımlar bulaşmış durumda. Siteyi sitecheck.sucuri.net check ettiğimde 'Infected With Malware' uyarısı çıkıyor. PC'den girince bir şey fark edilmiyor fakat telefondan girince fark ettim, pis sitelere yönlendiriyor. Bulunduğum hosting (isimtescil) sitesine yazdım, yardım için onlar da ancak 2 hafta önceki back-up'la restore edebiliriz diyorlar. Ben de şimdi sitenin yedeğini aldım, fakat sorun şu ki bu restore edecekleri dosyadan veya elimdeki yedekten daha öncesinde bulaşmış olabilir. Bir el atın virüs filan var mı dosyada diye mail attım, böyle bir hizmetimiz bulunmamakta diyorlar. Google'a abandım fakat teknik bilgi 0 olunca bir de şansımı burada deneyeyim dedim. Bu arada Filezilla aracılığıyla kurmuştum, o da eski pc'de kaldı.

Sitem şu : tolgatuncer.com , belki sayfa kaynağı vs. yardımcı olabilir.

Ne yapmalı? Her türlü öneri, destek veya teklife açığım.

 
edit: Bu temayı ücretsiz bir yerden mi indirdiniz acaba? temanın içindeki js dosyalarından şu an tespit ettiğim 4 tanesi direkt spam.
www.tolgatuncer.com
www.tolgatuncer.com
www.tolgatuncer.com
www.tolgatuncer.com

Evet telefondan girdim en az 5 sayfa açtı. İsterseniz bilgileri gönderin inceleyeyim. Siz bakmak isterseniz de sayfa kaynağı temiz. Bakılacak yerler;
eklentiler devre dışı bırakılacak.
.htaccess
klasörlerin yazma izinleri 777 olan varsa kapatın ve o kalsördeki dosyaları bir tarayın.
sql'den wp-options'a bakılacak(büyük ihtimalle burdan)
wp-config.php nin de incelenmesi lazım.

hostingden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu tür virüslerin nedeni ya ücretsiz paylaşılan tema'dan ya da indirdiğiniz bir eklentiden kaynaklanıyordur.
  • kompisko  (03.03.18 04:14:00 ~ 04:43:43) 
@kompisko

Abi selam, temayı satın aldım themeforest'tan. (kallyas theme) Özelden yazdım.
  • karpuzpeynirekmeksu  (03.03.18 10:36:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.