[]

bir trafik sorusu da benden

a'dan gelen taşıt e'den ilerlemek üzere kavşağa giriyor. c'den gelen aracı mı bekleyecek? yani bu durumda üstünlük kavşağa girenin mi yoksa yine sağdan gelenin mi?

i.hizliresim.com


 
Üstünlük kavşakta olanındır.

Eğer C önce girerse A'nın beklemesine gerek yok zaten arkasında kalacak. Aynı anda girerlerse de gene aynı, arka arkaya olacaklar.

Ama Kavşağa önce A girerse C'nin beklemesi lazım.
  • crown  (02.03.18 18:22:35) 
üstünlük döner kavşakta dönenin diye biliyorum :)


  • La Femme D'argent  (02.03.18 18:22:51) 
Kavşağın içindeki önceliklidir. Herkes içindeyse herkes sağındakine yol vermeli.


  • shenergy  (02.03.18 18:23:42) 
bi soru da ben sorayım.
yeşil ışıkta lambanın tam altında bekleyen dolmuşa yanından geçeyim derken hafif sürttürürsek çok mu suçlu oluruz? hasar var biraz iki tarafta da.

  • La Femme D'argent  (02.03.18 18:26:03) 
peki a'nın geldiği yol tali yol olsa c'nin yolu ise anayol olsa?
kavşakta aynen böyle anayolun içinde kalıyor gibi.

değişen bir şey olur mu?
  • cemiyetin ünlü siması  (02.03.18 18:29:41) 
@acemi yeşil ışıkta bekliyo ama :P


  • La Femme D'argent  (02.03.18 18:31:39) 
öncelikle şunu belirtelim; ''geçiş üstünlüğü'' tabiri yanlış bir kullanım. ''geçiş hakkı'' olmalı doğru kullanım. geçiş üstünlüğü ambulans ve itfaiye araçları için kullanılır

sorunun cevabı: trafik ışığı ve/ya uyarıcı levha yoksa her zaman sağdaki araç yani C'den gelen araç geçiş hakkına sahiptir. Ki E yolu C'nin uzantısı bir yol. Her halükarda C'den gelen araç E'ye devam edecek diğerleri bekleyecek.
(trafiğin sağdan aktığı ülkeler için tabi ki bu kural. İngiltere/Kıbrıs gibi trafiğin soldan aktığı ülkelerde tam tersi olacaktır)
  • Fayfa  (02.03.18 18:51:55 ~ 19:40:09) 
Şuraya bak fayfa hariç herkes trafik canavarı.


  • mahseryerikalabaligi  (02.03.18 22:11:38) 
C-A-D gibi geldi ama A halihazirda kavsaktayken gecis hakki onun bildigim kadariyla, kavsaga once giren once cikar diye biliyorum ben.


  • kuehles blondes  (02.03.18 22:48:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.