[]

Ozbek oturma izni durumlari

Selamlar, turkmen bi ablamiz var yurduna donup kızını evlendirip geri gelicek, ama suan ogrendik ki oturma izni almamis, ya da almis ben anlamiyorum dilinden. Diyorki bir kanun cikmis bir evrak varmis o evragi imzalayınca 3 ay beklemeden geri gelebilcekmis, biz firma ile muhattabız ama onlarda cevaplamiyor, nasil bir yontem izlemeliyiz bilemedik
 
turkiye'de oturum izni yoksa bu kisinin ve hala turkiye'deyse oncelikle "yabancilar icin saglik sigortasi" yaptiracak. (1 yilligi 200-300 lira- yasina ve boy kilosuna gore azalip artabilir).

daha sonra e-ikamet.goc.gov.tr adresinden bilgilerini girip oturum iznine basvuracak. (saglik sigortasini bu asamada soruyorlar-police numarasiyla beraber, o yuzden once onu yaptirmak gerekiyor).

daha sonra randevu tarihi alacak. sistem muhtemelen haziran-temmuz'a gun verecek. bu su demek oluyor : alacagi ciktiyla beraber, randevu gunune kadar (hangi tarihe verirse artik) turkiye'de yasal olarak ikamet edebilir. olur da biri soracak olursa da randevu belgesini gostermesi yeterli.

gel gelelim yapacagi yurtdisi seyahatine; burda da durum soyle isliyor; turkiye'den yine randevu belgesini gosterip cikis yapabilir. fakat yurtdisinda max. 14 gun kalabilir. 14 gunu gecerse yaptigi oturum basvurusu yanar. elindeki belgenin bir hukmu kalmaz. fakat 14 gun icerisinde tekrar turkiye'ye geri donus yaparsa elindeki randevu belgesiyle tekrar giris yapabilir.
  • brkylmz  (01.03.18 10:44:51 ~ 10:45:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.