[]

Islak Mendil

Merhaba,
Geçen bir arkadaş bankada aldığı eğitimlerde; ıslak mendilin cok ciddi olumsuz etkilere sahip olduğu erkeklerde kısırlık, kadınlarda erken menopoz ... ; çocuklara da çok zararlı demişti. O vakitten bu yana hiç ıslak mendil kullanmadigini söyledi.. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu? Ne diyorsunuz? 
Islak mendili tam olarak ne icin kullaniyormuş ki bu kadın ve erkekler :/ mutlaka zarari vardir da vucut temizligi icin de kullanmiyoruz sonucta. Ama bebek temizligi icin kullanilmasi bana da pek saglikli gelmiyor.


  • aquarium  (28.02.18 15:53:02) 
Duymadim. Inandirici gelmedi kisirlik falan...


  • stavro  (28.02.18 16:06:50) 
Neresine sürmüş de kısır olmuş?


  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (28.02.18 16:12:01) 
ıslak mendille genital bölge temizlemek zararlıdır diye biliyorum. ph derecesi filan... örneğin sabun da sürülmez, vajinal duş da yapılmaz... ama en fazla enfeksiyon kapıp akıntı olabilir bence kısırlığa kadar gideceğini sanmıyorum. biraz abartı olmuş o.

günlük kullandığımız ıslak mendiller de çocuklar için zararlıdır zaten. onlara ayrı üretiliyor malum alkol vs içermiyor.
  • elorelia  (28.02.18 16:46:02) 
normaldir, ıslak mendillerin alayı merdiven altında ve son derece adi , ucuz kimyasallar ile yapıldığı için olması çok normal.


  • Photographer  (28.02.18 16:57:34) 
İçinde tonla kimyasal olduğu için doğru olabilir, yani kısırlık fln olmasa da illaki bir zararı vardır, bir de ağzımızı yüzümüzü siliyoruz.
Ben uzun süredir kimyasallardan uzak bir hayat yaşamaya çalışıyorum elimden geldiğince, ıslak mendil de çok nadir kullanırım, kullanacaksam parfümsüz, alkolsüz vs satılanlar var, onlar nispeten az zararlıdır diye düşünüyorum.

  • peggy  (28.02.18 17:11:01) 
Kebapcıların verdiği lokantalarda olan dandik mendiller için doğru olabilir. Fakat marketlerde satılan ve bilinnen markalara ait bebekler için üretilmiş mendilleri kullanabilirsiniz.

İçinde kimyasal yok, bildiğin ıslak mendil.
  • John Bloor  (01.03.18 11:14:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.