[]

[İngilizce]Getir Beraber...

1.bp.blogspot.com

Bu karikatürdeki "arkadaşını getir, beraber zikelim" tabiri karşılayabilecek İngilizce bir deyim var mı bildiğiniz?


 
"Invite your friend" kullanılıyor bahsettiğiniz şey için.


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (28.02.18 12:12:23) 
Yok, benim aradığım daha argo bir ifade.


  • arnold schwarzeneger  (28.02.18 12:29:11) 
"Bring along" kullanılabilir.


  • gonion  (28.02.18 12:56:58) 
Kastettiğim, "beraber zikelim" kısmını karşılayacak bu tarz çakallıklar için kullanılan yaygın bir terim var mı?


  • arnold schwarzeneger  (28.02.18 13:12:51) 
Hocam "beraber sikelim" kısmının argoluğu da zaten sikmek fiilinden geliyor. Yani beraber sikmek kendi başına bir argo değil. O açıdan bakınca sikmek ne kadar argo ise fuck da o kadar argo, yani "fuck (him/her) together" bire bir karşılar kanaatindeyim.

"Bring your friend along with you, let's (/and we) fuck her together" gibi.
  • gonion  (28.02.18 13:57:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.