Şu laptoplardan hanigis? (Lenovo vs Asus)

Merhabalar,

Mühendislik yapan biri olarak, CATIA, ANSYS, Nx, Matlab gibi programları kullanabileceğim,

Arada football manager tarzı oyunlar da oynayabileceğim 3500tl civarında bir makine arıyordum, şu ikisini beğendim gibi. Tabi çok laptop teknolojisiyle içli olmadığımdan yine de siz değerli sözlükteki uzmanların görüşünü merak ettim.

www.mediamarkt.com.tr

www.vatanbilgisayar.com

1-Öncelikle şunu sorayım. Lenovo'nun bilgisayarlarını nasıl bilirsiniz?
2- Yukarıdaki Lenovo vs. Yukarıdaki Asus?

(Aslında 3 yıldır asus kullanıyordum ve gayet memnundum. ancak 3500 tl civarındaki tüm asuslar 8 gb ram, 2 gb ekran kartına sahipken, bu lenovo 12 gb ram, 4 gb ekran kartına sahip.)

Teşekkür ederim.

not : canım sıkılırsa belki battlefied 1 tarzı oyunlar da oynayabilirim.

7500u çift çekirdek. 8550u dört çekirdek. Mühendislik dedin ve 8550u wins... (Alternatif olarak 7700hq lara da bakabilirsin)

Ram upgrade halledilir. Ssd ve 4 çekirdeğe odaklan.
  • 507  (28.02.18 02:09:28)
ben lenovo gördüğüm yerden koşarak uzaklaşıyorum maalesef. bütçenize uygun monster abra'ları tavsiye ederim size. işlemci serisi U olan pclerden uzak durun bence. HQ'dan şaşmayın arada oyun da oynarsanız.

  • golgi aygıtı  (28.02.18 02:17:44)
@golgi aygiti
neden lenovodan kaciyorsunuz hocam?

  • wagner love  (28.02.18 03:17:04)
asus çok kötü bir kere 4500tl'ye 1366 çözünürlük ayıp gerçekten.monsterin bütçene uygun 1050ti'li ürünleri olması lazım onlara bak.

  • valkin rockefeller  (28.02.18 03:57:05)
8550U dover.
(git:
cpu.userbenchmark.com)
  • tiarwain  (28.02.18 04:07:45)
@konusma ben konusuyorum

hocam iyi guzel de neden almayalim? nesinden memnun degilsiniz? gercekten cahilligimden soruyorum
  • wagner love  (28.02.18 10:07:43)
Bildiğim kadarıyla oyunlar için intelin hq serisi oneriliyor. Yine de bakmak lazım tabi.

  • banagazozalnuri  (28.02.18 13:13:44)