Avrupa ülkesinde oturum kartı olanlar

İngiltere ve irlanda’ya vizesiz girebilir mi?
Direkt atlayıp trene gitsek hop nereye derler mi?
5 yıllık oturum kartı var.

Hayir giremezler.

Eger bir Schengen ulkesinden oturum kartlari varsa diger Schengen ulkelerine gidebilirler.

Hatta Ingiltere oturum kartiyla Irlanda'ya, Irlanda oturum kartiyla da Ingiltere'ye giremezsiniz. Ikisinin kartiyla da Schengen ulkelerine gidemezsiniz.
  • crown  (27.02.18 23:55:11 ~ 23:56:27)
vize lazim, UK schengen degil.
ornegin UKde oturum karti varsa da AB icin schengen vizesi lazim

  • eksimtrak  (27.02.18 23:57:01)
  • fortisvita  (28.02.18 00:03:52)
Sinirsiz oturum varsa oluyor diye biliyorum ben. Visa4uk sitesinde soru kismi var, mail atiyosunuz, ertesi gun cevap veriyolar. En dogru bilgi orada.

  • kuehles blondes  (28.02.18 00:05:35)
Hayir. Ailenizden biri direkt AB vatandasiysla onla seyahat edebilirsiniz. Ama bunun icin de (ucretsiz) vize alacaksiniz ve sadece o kisi ile seyahat etmeniz mumkun. Yoksa, normal turist vizesine basvuruyorsunuz.

  • buf-e kür  (28.02.18 01:12:17)
Nickinden utan, giremezler.

  • i was made for you  (28.02.18 01:22:43)