Dünyada tek bir şeyi değiştirme fırsatınız olsa bu ne olurdu?

Duyuru selam,

Gece gece bu neyin klişesi diyebilirsiniz- haklı olarak- Bir staja başvurdum ve stajın 2. aşamasında içinde birçok soru bulunan bir formu doldurmamı istemişler. Sorulardan biri de bu.

...aklıma yanıt olarak birçok şey geliyor ama hepsi klasik hepimizin aklına gelen şeyler.

Sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Ne yazmalıyım sizce? Gerçekten neyi, niye değiştirmek isterdiniz?

Bence biraz mantıklı sallamak lazım. Mesela dünyadaki açlığı çözemezsin, hastalıkları yok edemezsin. Bunlar mümkün şeyler değil. Ben kendimi değiştirirdim.

Edit: Kendiminden kastım kendimi trilyoner falan yapardım, bu yani.
  • i was made for you  (27.02.18 22:50:13 ~ 28.02.18 00:01:32)
İnsanlığı yok ederdim.

  • Revia  (27.02.18 22:52:28)
kendimi.

beni kendimden daha çok hayal kırıklığına uğratan olmadı.
  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (27.02.18 22:58:08)
din/tanrı yalanını..
böylece dünya barışı ve sevgi dolu bir dünya yaratırdık.

  • Fayfa  (27.02.18 23:18:10 ~ 23:19:14)
adalet/adaletsizliği değiştirirdim.

  • thomson'un uzumlu keki  (27.02.18 23:21:55)
İş basvuru staj basvuru her neyse formundaki bu soruya "kendimi" cevabini veren insana ben is vermezdim,
Insanin kendini değiştirmesi icin firsata ihtiyaci varsa durum kötü, ayrica kendim cevabi cok bireysel bi cevap, bu insan cok kucuk capli seyler yapabilir diye dusunurdum, kendini degistirmenin bi sana faydasi var, baska kime var, ha soruya cevap veren hitlerse cok mantii cevap,

  • a perfect lie  (27.02.18 23:47:39)
Tipimi

  • hasmetizm 2046  (27.02.18 23:49:55)
Kesinlikle cehalet. Dünyada kötülüğün bu kadar yaygın olması cehaletten kaynaklanıyor.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.02.18 23:59:33)
Hiç öyle dünya barışı, sefalete çözüm vs. kasmayacağım.
Soruya cevap: Cildimi.
Komple söküp atabilsem keşke, öyle bir fırsatım olsa.
  • i m cool with that  (28.02.18 00:03:24)
İktidar arzusu, sevgisi ve yancılığına dair her şeyi yok etmek

  • selamun aleykum kitty  (28.02.18 00:48:20)
Ekonomik sistemi değiştirirdim. Böylece olumsuz olan ne varsa çorap söküğü gibi düzelirdi.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.02.18 00:49:49 ~ 08:24:02)
team fortress 2'de spy classını tamamen ortadan kaldırmak, varlık sahnesinden silmek.

  • saurid  (28.02.18 08:13:19)
insanlari birbirinden ayiran etnisite, milliyet, din ve sair kurmacayla ugrasirdim.

  • e haliyle  (28.02.18 08:40:17)