[]

SSD ve Performans

Selam,

Aşağıda özelliklerini vereceğim bir bilgisayarım var. Günlük kullanımda fena değil ama birkaç sekme + Photoshop açınca kasıyor.

urun.n11.com

Şu ssd'yi alsam performansı arttırır mı? Davinci Resolve bile çalıştırmıyor mesela doğru düzgün. Çalıştırmaya başlar mı?

Bilgisayarın özellikleri:

İşlemci : Intel Core i5 4200H - 2.8 GHz (Turbo Boost Teknolojisi ile Max 3.4 GHz) 3 MB Önbellek
Ram : 4 GB DDR3 1600 MHz
Harddisk Kapasitesi : 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD

 
SSD, ilk açılışta, yazma aktarma gibi durumlardaki performansı etkiler sadece hızlı açılma gibi vs. ondan sonra programlar aktif bi şekilde çalışırken. iş rame ve cpu'ya düşüyor. işlemcin yeterli gibi duruyor. Ram'i 8gb'a çıkarmayı deneyebilirsin.


  • altin yumurtlayan lavuk  (27.02.18 20:26:40) 
Fotoşok'ta da işe yarar çünkü onda da .psd dökümanlarını açacaksın.

Hiçbir şey yapmasan bile SSD güncellemesi her bilgisayara değer.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.02.18 20:30:29) 
işlemci ve ram düşük.

kullandığın programların için gerekli olan optimum donanım seviyelerine ulaşırsan ssd hızlı açılmasında ve çalışmasında yardımcı olacaktır.
  • false pretension  (27.02.18 21:38:10) 
ram düşük +1
ssd takınca pagefile hızı biraz artacağı için bir miktar performans artışı olabilir ama yanında rami de 8'lemekte fayda var.

  • yuto  (28.02.18 00:05:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.