[]

mate 10 veya note 8 ile fotoğrafçılık

selam dostlar..

çıkarmış olduğumuz dergideki fotoğrafları canon eos 550d ile çekiyoruz ama eski bir makine biraz sorun var ve istediğimiz sonuçları alamıyoruz.. bu ay içinde bir telefon almayı düşünüyorum. kafamda huawei mate 10 ve galaxy note 8 var. etkinliklerde ve röportajlarda yanımda makinemi götürmeyip fotoğraf konusunda iyi olan bu telefonlardan biriyle gitsem tatmin eder mi sizce ? sektörel bir dergi olduğu için üst seviye bir baskı kalitesi olmasına gerek yok.


 
Fotoğraf makinesiyle kıyaslandığında nasıldır bilmem ama mate 10 pro, kamera performansının olarak note 8'den birazcık daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İkisinden biriyle gitme durumunda kalırsan mate 10 biraz daha iyi olabilir.


  • skooma  (27.02.18 17:11:20) 
Karanlık ve gece çekimlerinde note 8 daha iyi. İki telefon da kamerada üzmez. Mate 10 da ikinci kamera monokrom siyah beyaz çekim yapıyor. Note 8'de ki zoom için kullanılıyor sadece.


  • lunatic1  (27.02.18 17:21:23) 
mate 10 raw çekebiliyor, gayet başarılı; bir fotoğrafçı olarak ikisinin de çektiği jpeg'ler seni tatmin etmez, en azından raw'u isteğine yakın işleyebilirsin.

yok jpeg'te kalacağım diyorsan note 8 çünkü düşük ışık koşullarında daha başarılı işliyor fotoğrafı, detay azalıyor ama gürültüden kurtuluyorsun. düşük ışıkla işim yok diyorsan pek fark etmez.

telefon ve yazılım olarak samsung daha güvenilir bir cihaz, huawei'nin gelecek android sürümlerinde bu telefona ne zamana kadar destek vereceğini tahmin etmek güç. arayüz konusunda da samsung geliştirdi kendini, ayrıca note 8'in kalemle gelen güzel kullanışlı özellikleri var.
  • Bruce  (27.02.18 17:30:48 ~ 17:33:32) 
  • edgenabby  (27.02.18 17:31:28) 
Bana kalırsa daha düşük bir seviye telefon alıp fotoğraf makinene düzgün bir lens için (veya her ne sorun varsa düzeltmek için) bütçe ayır. Bir telefondan 550d performansı alabilmen mümkün değil çünkü.


  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.02.18 20:33:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.