[]

gıdalar

gıdalar hakkında iki sorum olacak

maden suyundaki minerallerin vücudumuza etkisi ne sodyum potasyum klor vs bunlar yönünden vücudumuz fakirse yerine mi getiriyor ve maden suyunun fazlası zararlı mı her gün içen biri günde en fazla kaç şişe içilmeli

bir de ben marketten süt alıyorum bir akrabam her zaman köylüden soğal süt aldıgını söyledi markettekiler süt değil toz dedi bi sürü koruyucu vs sen onun süt oldugunu mu sanıyorsun dedi. yani pınar süt şimdi süt degil de toz mu içesim gelmedi o öyle deyince. tozsa da örneğin doğal sütten alacağımız faydanın kaçta kaçını alıyoruz pınar sütten? %20 gibi mi %80 gibi mi

 
Maden suyu bildiğin suyun mineral yönünden biraz daha zengin hali, başka bir farkı yok normal su gibi içebilirsin, ayrıca eksikse evet bunları ikame eder, özellikle yaz aylarında terleme yoluyla atılan minerallerin geri kazanımı için önemli. Belki sodyum yönünden daha az zengin olanlar tercih edilebilir illa dikkat edilmesi gereken bir şey var mı diye merak ediyorsan.

Onlar da süt ama UHT olanların besin değerinde kayıplar oluyor.
  • angelus  (27.02.18 14:32:49) 
Akrabanız cahilce bir söylemde bulunmuş ve ben bu cahillerden nefret ediyorum.

Tozdan süt yapılmaz, süt tozu dediğimiz şey sütten yapılır, neden önce tozunu yapıp sonra tekrar süte çevirmeye çalışsınlar? Böyle bir yük altına girsinler, söylediğinin hiç bir elle tutulur yanı yok.
İçtiğim sütler arasında köyde içtiğime en yakını pınar süttü, ardından sütaş gelir.
Köyden süt almak tabi daha güzeldir fakat iyi satıcı bulmak da bir mesele, bunu köyde oturan birisi olarak söylüyorum, inekten iyi süt çıkması için iyi bakılması şart, bu da çok ciddi bir maliyet demek, herkes iyi bakmaz.
Fayda analizi yapamam maalesef.
  • atom karincanin torunu  (27.02.18 14:36:01) 
1. Bir doktor yakınım sade maden suyu olduğu sürece fazlasının zararlı olmadığını söylemişti (aromalıları fazla içmemek lazım) ama fazlası mideyi de rahatsız edebilir, abartmamak lazım.

2. Akrabanız cahilce bir söylemde bulunmuş +1
Ve aynı şeyi doğal tavuk sorusu için de söylemiştim, denetimi yapılan güvendiğim markalar dururken gidip denetimsiz, hayvana ne yedirdiği içirdiği belli olmayan köylüden süt falan almam ben. O sütü evde dakikalarca kaynatınca kaybettiğiniz fayda UHT'den daha fazla üstelik.
  • kobuzchu kiz  (27.02.18 14:41:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.