İp nasıl atlanır?

Abi kafayı yicem, çocukluktan beri böyle bir deneyimim olmadı. Bir alakası var mı bilmiyorjm ama vücudum fit. Fakat gel gelelim ip atlayamıyorum ya bir kaç kere zıpladıktan sonra elimde çevirdiğim "ip"in kontrolünü boşluyorum, ya da o kontrolü boşlamamak için hayvan gibi hızlanıp ipe takılıyorum :D
Cok istiyorum atlamayi ama her seferinde ayrı bir rezillik çıkıyor, bu yaştan sonra hele daha da koyuyor, nasıl aralıksız, uzun soluklu ip atlayabilirim?

İp atlamak gördündüğü kadar kolay değildir.
Aşağıdakilere dikkat ederek 5, 10, 15, 20 şeklinde aralıksız atlamayı deneyin.

1- dizleriniz hafif kırık olacak
2- parmak ucunda olacaksınız
3- ip çok uzun veya kısa olmayacak
4- ipi arkanızdan önünüze doğru salladığınızda, ipi ilk sallama anında değil de, ipin yere değme sesini duydugunuz anda zıplamalısınız.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (26.02.18 13:38:40)
Yutuptan izleyip denedigim halde ben de ogrenemedim yontemini. El, ayak, kulak koordinasyonu gerek. O da calismayla olur sanirim.

  • beetlejuice  (26.02.18 14:02:12)
geçen bi sağlık seminerinde ünlü bi doktor demiş ki;
90 sonrası şehirde doğan çocuklar sokakta büyümediler. sokakta büyüyen çocuklar oyunlarla, yarışlarla fiziksel gelişimlerini tamamlıyorlardı. bu çocuklar o fırsatı elde edemediler. bu sebeple başta denge merkezi olmak üzere bir çok fiziksel rahatsızlıklara yakalanmaları daha kolay.

  • cliquot  (26.02.18 14:33:44)