Bahisi bırakmak

Bahisi bir ara yoğun şekilde oynayıp daha sonra bırakabilen birileri var mı aramızda?

Aslında genelde keyif için oynuyorum diyebilirim.Yani ne bileyim bahisle geçinmiyorum, borç kapatmak için oynamyorum vs.Çok kazandığım zamanlarda oldu çok kaybettiğim zamanlarda. Totalde artı gözüksemde bu strese değmiyor. Maçlar çok belirsizleşmeye başladı. Çifte şans sonuçları bile bilemiyorum artık. Leipzig macı mesela demin bitti. 70'e kadar öndeler sonra iki gol yediler Kölnden. Yüksek kuponumu yatırdılar.Alt-Üst oynamayı severim,özellikle üst olayı iyice saçmalamaya başladı.Alt biter dediklerim gol olup yağıyor.

Yolun sonuna geldim sanırım artık bahis konusunda. Bir kaç kez bahisle ilgili her şeyi silip bırakma durumum oldu ama sonra hep geri döndüm.Canım sıkılıyor, yapcak başka bişi bulamıyorum.O heyecana bağımlıyım gibi sanki.

Ama artık tamamen bırakmak istiyorum. Ara sıra oynamak diye bir şey benim için yok. O program yayınlandığı zaman Cuma günleri, tüm maçları inceliyorum vs.Hemen para yatırıyorum. Sizler nasıl çözdünüz? Baştan söliyim, borçla veya birikmiş paramla oynamam,zaten borcum da yok. Yani bağımlılığın çevreme direkt olarak kötü bir etkisi yok. Yani bunu baya batağa düşmüş bir kumar bağımlısı olarak yorumlamayalım, keyif ve tabi kazanmak için oynayan ama o heyecana bağımlı biri olarak yorumlasak daha iyi olur. Tavsiyeleri bekliyorum.

bahis = kumar bağımlılığı.
profesyonel destek alarak kurtulabilirsin.

  • mahone  (25.02.18 23:16:25)
ben. 12 yaşımda başladım. hala harçlığımı bu konuda yazarlık yaparak çıkarıyorum, hala düzenli olarak takip ettiğim en az 15-20 lig ve 100'den fazla takım var. bu hafta balıkesir, ingolstadt, werder, kızılyıldız, veres rivne vs. ne yaptı dersen söylerim. gelgelelim bir yılı aşkın süredir tek kuruş bahis oynamadım sanırım. bırakma ihtiyacı duymadım çünkü düzenli olarak oynasam da limiti aşmıyordum, belli kurallarım vardı ve onlara sadıktım. örneğin hesabıma 200 lira yüklüyorsam, "nisan ayına kadar beş kuruş eklenmeyecek" der ve nisan gelmeden parayı bitirirsem gerçekten de yüklemezdim. lisedeyken gamesliga denen salak sitede referanslar sayesinde bahis bile yapmadan ayda 100-200 lira kazanıyordum ki durumu iyi olan ailelerin çocuklarına haftada 30 lira verdiği zamanlardı :)

velhasıl ben özel bir sebebi olmaksızın, sanırım bahsin stresiyle ve heyecanıyla uğraşacak kadar enerjik hissetmediğim için, oynamayı bıraktım. hala yakından takip ederim her şeyi ama bahis yapmak aklıma çok nadiren geliyor, geldiğinde de iplemiyorum.

açıkçası ne yapman gerektiği konusunda hiçbir fikrim yok, o konuda akıl verecek uzmanlıkta olduğumu düşünmüyorum. sadece deli gibi bahis yapıp da bunu bırakmanın ve hala sporlarla yakından ilgilenmenin mümkün olduğunu söylemeye geldim. dünyanın en iradesiz adamı olarak ben bahsi bıraktıysam herkes bırakabilir diye düşünüyorum :)
  • der meister  (25.02.18 23:22:25)
olmadigini iddia ettigin bataga düsmüs kumar bagimlilari da ilk basta keyif icin oynuyordu. öncelikle kumar bagimliligini kendine itiraf ederek baslayabilirsin. dedigin gibi sadece heyecana bagimliysan para yatirmadan da eline kagit ve kalem alip kendine kupon yazabilirsin. sonra mac sonuclari tutacak mi diye ayni heyecanla bekleyebilirsin, bu heyecan icin sonunda illa para kazanma ihtimalin olmasi gerekmiyor.

bahisi nerden nasil oynuyorsun bilmiyorum ama online oynuyorsan hesabini kapattirabilirsin. bahise ayirdigin parayi baska bir zevk icin kullanabilirsin. ve elbette psikolojik destek alabilirsin.
  • pilav  (25.02.18 23:26:05)
Arkadaşım kurtuldu babam tam olarak kurtulamadı. Arkadaşım akıllı. Aklını kullanıp para kaldırdığını sanıyordu. Sonra yaşadığı stresin getirisinin götürüsünden çok daha küçük olduğunu fark edince bıraktı. Babam onu idrak edebilecek biri olmadığı için bırakamadı. Babam da birden imana geldi gerçi bu ara. Belki haram para kavramını idrak ederse bırakır.

  • taktikmaktikyokbambambam  (26.02.18 11:28:45)