fransız balkonu çiçeklendirme

salonda böyle bir balkon var kullanmıyoruz da. oraya çiçek falan dikmek istiyorum. sürekli dışarda duracak. soğuklara dayanıklı şeyler önerebilir misiniz? bir de ot-yaprak tarzı boyu uzunca şeyler olursa daha iyi olur.

Arap yasemini?

  • ykyt  (25.02.18 20:35:42)
iklim, cephe, güneş, rüzgar durumlarını bilmeden öneride bulunmak zor. çevrede benzer konumda hangi bitkiler varsa aynılarını dikebilirsin.
çiçek açmayan, yaprak dökmeyenlerden;
benjamin; saksıda 1.5 metre olur ama derin ve 70-80 cm çaplı saksı lazım
yuka; 40 cm derinlik3 0 cm çap saksıda 1-1.5 metre olur
kılıç; genellikle en fazla 1 metreyi biraz geçebilir, derin olmayan, eni dar, uzun balkon saksılarında olur.

sardunya; çiçek açar, yaprak dökmez. oldukça dayanıklıdır. bakımı üretmesi kolaydır.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (25.02.18 21:06:32)