abur cuburcular eti vs ülker ürünleri

bugün eti vs ülker başlığı gündem olunca bir bakınayım dedim de arkadaşların bazıları; ülker kopyacı falan demiş. doğru mu yanlış mı bilmediğimden araştırayım dedim ama kendi web sitelerindeki tarihçelerinden başka tarihçe olmayınca şöyle bir şey yaptım.

merak ettiğim eş değer kabul ettiğim ürünlerde yanlış olduğunu düşündüğünüz ya da örnek verebileceğiniz bir şey var mı?

i.hizliresim.com

derdimi sevenciler özel mesajla bildirebilirler:)

cikolatali seylerde ulker bariz onde. taraf tutmuyorum, iyi olan kazansin :)

  • fakyoras  (25.02.18 00:59:40)
tutkuyla biskrem eş değer çikolata gibi kaçırdığım bir şey var mı onu merak ettim ben.

  • blue eyes white dragon  (25.02.18 01:00:33)
kopyacı derken şunu kastetmiş olabilirler:

bounty ---> cocostar
oreo ---> borneo
  • tabudeviren  (25.02.18 01:03:14 ~ 01:05:33)
  • tabudeviren  (25.02.18 01:04:16)
eti biraz daha iyi gibi geliyor. ulker duzensiz, bir donem iyi olan urun diger donem kalitesiz olabiliyor.
ulker petibor--leibniz biscuits

ayrica, ulker= fetocu; eti=cumhuriyetci <3
  • ubi dubium ibi libertas  (25.02.18 01:12:45)
eti hoşbeş/ülker 9kat tat
eti form ürünleri / ülker mavi yeşil- altınbaşak
eti cicibebe bisküvisi/ülker bebe bisküvisi

bence eti her zaman bir kaç adım daha önde. bana daha çağdaş geliyor. bumbo, karam,kurabi,gong ve daha fazlası. bunların yerini ülker neyle doldurabilirki. tamam büyük marka ama hep bir şeyleri eksik
  • MtKrt  (25.02.18 01:15:00)
finger var bi de. genele vurulduğunda ülker'de sevdiğim daha çok şey var.

  • thomson'un uzumlu keki  (25.02.18 01:19:45)
eti kremalının karşılığı ülker rondo
hero baby yeni konsept, ülker ondan öncede bebek bisküvisi satardı
ülker eskiden bakkallarda açık satılan bisküvilerde öncüydü. eti çok sonradan rekabet edebilir hale geldi.
etinin modern algısı son 30 yılda laik-dinci eksenlerinde dönen tartışmalarda kendine çok yer buldu diye. ciddi ciddi bir ara dinciler etiye, laikler ülkere el sürmezdi bu ülkede. doğal olarak hiç işi olmayan nesillere kadar taştı bu. çünkü şirketler reklam yaptığı mecraları buna göre seçti yada yer bulabildi.
  • ManikD  (25.02.18 02:48:03)
Eti cin var en basitinden, Eti forever.

  • Uncle Sam  (25.02.18 12:18:31)