[]

Eylül ayında Avrupa'da arabayla seyahat rotası

Arkadaşlar Eylül ayında Avrupa'da bir şehire uçakla gidip oradan araba kiralayıp bir hafta kadar geze geze tatil yapalım diyoruz. Dönüşte de son duraktan uçakla döneceğiz. O tarihteki uçak bilet fiyatlarını da gözeterek acaba Berlin'e gitsek, oradan güney istikametinde Prag'a kadar gitsek mi diye düşünüyoruz. Bu rota sizce arabayla seyahat etmek için uygun mu? Yani yol üstünde gezip görülecek çok yer var mı?

Başka bir rota tavsiyesi varsa onu da memnuniyetle duymak isterim. Örneğin Akdeniz kıyısında güney Fransa-İspanya turu vs.


 
Tek yon kiralama baya tuzlu olur bir de batidan dogu avrupaya arac gidisleri icin sirketler genelde ekstra ucret kesiyor.
Ben olsam almanya ici gezerim. Asiri guzel yerler var.
oradsn berline geri donup tek yon parasindan da kurtaririm.
  • kuehles blondes  (24.02.18 20:15:13) 
Berlin prag için bence değmez. Yazarın dediği gibi Almanya içi bir program hazırlayabilirsiniz, alplerde gezebilirsiniz, avusturya'nın italya sınırı yakınları çok güzel oluyor diye duydum. Güney ispanya endülusya gezisi yapabilirsiniz. Ya da portekizde gezebilirsiniz boydan boya. Trenle falan düzgün gezemeyeceğiniz rotaları değerlendirin bence.


  • mirafiori  (25.02.18 02:59:58) 
Dünden beri bakıyoruz. Prag'dan vazgeçtik dediğiniz gibi. İsviçre'ye gidip oradan hemen yakınlardaki Fransa ve Almanya şehirlerini/kasabalarını (Colmar, Freiburg gibi) gezelim arabayla diye düşünüyoruz. İsviçre'de de gezilecek harika yerler var. Amacımız biraz da doğa görmek. Fotoğraflara bakıyorum da, eşsiz manzaralar var Alpler'in çevresinde. İsviçre'yi merkez alarak başka rota tavsiyesi olan varsa çok mutlu olurum.

Teşekkürler :)
  • orient blue  (25.02.18 15:37:32) 
güney almanya (bavyera ve konstanz bölgesi belki kara orman) avusturya alpleri, tirol ve/veya süd tirol, isviçre alpleri

doğaya doymak garanti
  • burya  (25.02.18 15:48:17) 
Onun yerine freiburg a gidip schwarzwald-titisee-colmar-strasbourg-zurich-luzern-meeresburg-lindau-bregenz-feldkirch-bregenzer wald seklinde olabilir. (Sirayla yazmadim bunlari)

Ya da munihe gidersiniz,
Oradan salzburga gecip, salzkammergut bolgesi (mondsee, hallstatt, gmunden sonra berchtesgaden, innsbruck, seefeld in tirol, mittenwald, garmisch-partenkirchen, sonra innsbrucktan asagiya italyaya, brenner uzerinden klausen, anterselva, meran, bozen (bolzano diye bilirsiniz muhtemelen) oralari otoban disi gezersiniz. Roadtrip otobanda olmaz malum :D

Ha bunu da cografi sirayla yazmadim. Aklima gelis siralarina gore:)
  • kuehles blondes  (25.02.18 17:46:49) 
Çok teşekkürler valla çok makbule geçti :)


  • orient blue  (26.02.18 00:11:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.