2001 model citröen saxo alınır mı

Galeriden buldum 12-13 bin tl gibi bir rakama indirimle 1.5 dizel klimalı ve 200.000 km de. Yeni şöförüm o yüzden bir süre böyle uygun fiyatlı ayağımı yerden kesecek birşey lazım 7-8 ay sonra da çok zarar etmeden satabileceğim
Ama çevreme sorunca galeriden araba alınmaz 2. El lafları vs kararısız bırakıyor beni galeriden alırsam böyle bir aracı elimde patlama ihtimali yüksek midir. Ben çokta anlamam bu işelerden ne diyorsunuz.

Galeriden alirken daha dikkatli olman lazim. Abim istanbul bagcilar da galeridan aldigi arabaya 2 hafta sonra 2500 lira masraf yapti.

Araca ekspertiz yaptir. Neyi var neyi sana rapor olarak veriyorlar. Bu marka araclari taniyan bir tamirciye goster. Alinip alinmayacagini o sana soyler.
  • kaiserr76  (24.02.18 18:45:11)
200 000 deki dizel aracın geçmişi önemli. turbosu, enjektörleri zinciri ne durumda bakılması lazım. bu saydıklarımda arıza çıkarsa her biri en az 1000 tl gibi meblağlar ile yapılır. o yüzden tanıdık bildik bir ustanın motoru dinlemesi 5-10 dk sürmesi lazım ki risklerin çoğunu elesin.

  • tukenmez adam  (24.02.18 18:51:40)
araştıracak zaman varsa citroen forumuna da bakın bence(var mı bilmiyorum ama).

  • cemiyetin ünlü siması  (24.02.18 18:52:52)
Alınmaz. Başka bir modele bak

  • komando kani var bende  (24.02.18 19:52:37)
@acemi

Kullanilmamis da olabilir o kadar, 4 yillik arabanin 3000 km'de oldugunu gordu bu gozler. Sahibi tanidik yani.

Ekspere gostermeden alma +1
  • kuehles blondes  (24.02.18 20:24:35)
200 yalan arti bir.o yasta arabanin dizelini almak akil kari degil.ayni kasanin benzinlileri zaten cok az yakiyor.ekonomik olsun diye dizel alip agir masrafa girebilirsin.

  • duptıs  (24.02.18 22:14:35)
isminden dolayı bile alınmaz. saxo diye araba mı olur lan.

  • acımasız gerçekler  (24.02.18 22:15:56)