piramitler

günümüz teknolojisiyle yapılabilir mi?

Evet.

  • acetaminophen  (24.02.18 18:06:43)
Günümüz teknolojisinden de eski bir teknolojiyle Dünya yörüngesinde saatte 270000 kilometre hızla hareket eden uzay istasyonu yapmışlar, onu da yaparlar herhalde, iskele kurup kayaları bir araya getiriyorsun işte, matematik falan da baya biliniyor, sorun olmaz gibi sanki.

  • angelus  (24.02.18 18:09:42)
Ayıpsın, üst üste 5 tane bile yaparlar.

  • uyusam iyi olur  (24.02.18 18:12:49)
Var zaten Las Vegas'ta. Las Vegas Luxor

  • efreet sultan  (24.02.18 18:17:20)
giza piramidi tonlarca ağırlıkta taştan oluşuyor. tek parça halindeki tonlarca taşı o kadar yükseğe kaldırmak vs. bunlar günümüz inşaat makineleriyle yapılabilirmiş gibi gelmiyordu o yüzden. herhangi bir vince baktığımda tahmin yürütüyorum sadece.

  • douglas  (24.02.18 18:28:13)
Piramitlerdeki kayaların ağırlıkları 25 ile 85 ton arası değişiyor.
Şu an basit bir vinç kiralama şirketi dahi 120-150 ton kaldıran mobil vinçler kiralayabiliyor.
Ben bundan 15 yıl evvel elektrik trafosu değişeceği zaman çok daha fazlasını kaldıran vinç gördüm mahallede, bütün sokağı boylu boyunca kapatmıştı.
Basit bir örnek: coskunvinc.com

Yani şu an değil piramit yapmak, isteseler Mısır'ı baştan kurarlar bu teknolojiyle.
  • quaker  (24.02.18 19:43:09)
5000 yıl önce yapılan şey niye şimdi yapılmasın ki yaw? nasıl yaptıklarını da biliyoruz sonuçta hiçbi şey yapamasak aynısını yaparız ama dana gibi vinçler var koy gitsin.

  • nundu  (24.02.18 19:50:29)
Şu biraz fikir verebilir,
www.youtube.com

  • archmage mahmut  (24.02.18 20:28:33)
babası bile yapılır
ama soru 5000 yıl sonraki insanları hayrete düşürecek bir yapı yapılır mı olsaydı o zaman biraz düşünürdüm.

  • basond  (24.02.18 21:23:29)
uzayli kakasi lazim taslarin birbine yapismasi icin

  • tiarwain  (24.02.18 22:23:44)