fransızca öğrenmek

yıllardır kafamda var bu düşünce de hep erteledim. yaşım 22, belli bi yaştan sonra öğrenilir mi yeni dil, nasıl olur bilemiyorum. 5 yaşımdan beri ingilizce öğreniyorum, şu anda ingilizcem profesyonel seviyede. alanım da ingilizce üzerine zaten.

şimdi esasında çok vaktim yok. halihazırda derslerle uğraşıyorum, bi yandan da yazı yazıp resim yapmaya çalışıyorum. aralara sıkıştırayım mı ne yapayım, yoksa yazı bekleyip yazın mı başlayayım? bilemedim.

Günde en az yarım saat ayırabileceksen başla, ayıramam diyorsan başlama.

  • i was made for you  (23.02.18 12:13:04)
Öncellikle öğrenmek istediğin dil zorunluluktan olmadığı için öğrenme sürecin daha kolay ve keyifli geçecektir. Hiç bir dil kolay değil. İngilizce kolay çünkü gün içersinde müziktir dizidir her taraftan maruz kalıyoruz. Başka bir dil öğrenirken bunlar pek söz konusu değil o ülkede yaşamadıktan sonra. Gramer başta tabii zorlayıcı olacak ama sonradan o da kolay gelmeye başlıyor. Ben öğrenirken sürekli podcast ve fransızca şarkılar dinledim. Gramer kitabını sürekli okudum ama bunu severek yaptım. Kursta fransızca anadili olanlarla muhatap oldum ve b2 seviyesinde öğrendim ama kullanmazsan ingilizceden çok daha kolay unutursun.

  • mutnodjme  (25.02.18 18:25:33)