salyalı kediş

evimin önündeki cicilerden birinin ağzından tamamen berrak ama koca koca damlalar hâlinde, su gibi salya akıyor. böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmadım, acaba ne olabilir, götüreyim mi doktora?

çenesi tam kapanmıyo olabilir, çenesi darbe almış olabilir, yanaklarında sorun olabilir, dişlerinde sorun olabilir bir sürü ihtimal var.

  • Photographer  (22.02.18 17:06:51)
Veterinere gitmezse birkaç gün içinde ölür çünkü salyası akıyorsa yutkunamıyordur ve hastadır. Yemek de yiyemez

  • neferkitty  (22.02.18 17:21:04)
@photographer'ın dediği de olabilir, @neferkitty'nin dediği de. şüphelenilmeyecek bir durum da olabilir. bunu ancak veteriner bilir. götür bence.

3 sene önce çenesinin yarısı olmayan bir sokak kedisini "ölecek bu" diye veterinere götürdüm. veteriner ağzının kenarında katmanlaşmış çamurları vs. temizledi, ilaç falan verdi. o kedi 3 senede abartısız 10 doğum yaptı, onlarca sağlam kedi ölürken bu kedi çenesinin yarısı olmamasına rağmen dana gibi şişti. hala daha kimseye mama yedirmez, patisini atar, önce kendisi yer ama her tarafından da salya akar. yani ölmeyebilir de ama doktor şart.
  • lesmiserables  (22.02.18 18:31:36)
görünüşte çok sağlıklı ve çok mutlu. yiyor içiyor gırlıyor sarılıyor. götüreceğim ilk fırsatta, teşekkürler.

  • bir garip melek  (23.02.18 11:37:46)
farklı bir fikir olması açısından söylüyorum.

benimde sokakta bakmakta olduğum ara ara evime girip çıkan bir kedim var. kedi tamamen sağlıklı herhangi bir sorunu yok. tek sorunu var kucağıma aldığımda veya hayvanı çok mıncıkladığımda ağzından salya akıyor. veterinere de götürdüm herhangi bir sorun olmadığı, mutluluktan olabileceği kanısına varıldı.

aklınızda olsun.
  • mayday  (23.02.18 11:50:21)
Merhabalar, kediciğin durumu nasıl oldu acaba?Benim de kedimde vardi.Disi zorunluymuş o yuzden akıyormuş salya.

  • hayvansever  (11.04.20 05:38:48)