istanbul'da yazılımcı maaşları?

"gömülü yazılım mühendisi" olan bir arkadaşım var 2 yıllık deneyim sahibi, şuan eskişehir'de 2500 lira civarı bir maaşı var sektörde tanınan bir firmada çalışıyor.

bu arkadaş istanbul'a taşınmayı düşünüyor, ortalama alabileceği maaş nedir sizce? benim sektörle ilgim olmadığı için tahmin yürütemiyorum, anlayan arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi?

(farklı şehirler için de örnek verebilirsiniz)

GDG'nin şöyle bir anketi vardı İstanbul için.
docs.google.com

  • dualwarior  (21.02.18 23:59:13)
Gomulu yazilim ozelini bilmiyorum.

İt sektorunde istanbul’da 4’ten asagi etmez bana kalirsa, tutturdugunu tabi ki.
  • fakyoras  (22.02.18 00:16:55)
bu alanda öyle deneyimli insan yok ama bence en az 4-5 bin bandından başlar, yalnız eskişehir'i bırakmak için en az üç katını hedeflesin, aradaki fark mutluluğun, huzurun fiyatı ancak olabilir

  • gezegen olan pluton  (22.02.18 00:17:44)
gezegen olan pluton +32423432
eskişehir'e karşı özel bir garezi yoksa oradaki maaşını biraz yükseltmeye baksın, rahat rahat yuvarlanır gider. istanbul'da 4000 lira alan insanlar eskişehir'deki kadar rahat geçinemiyor.

  • yuto  (22.02.18 01:59:04)