[]

Dear/Hi

Yakşanlar. Hocaya mail atacağım, kendisi "hi" ile başlamış ben biraz daha resmi olacağım haliyle. Dear Billy, mi yazmalıyım?
 
Cok riskli bence. Ben "Sayin Soyadi" yazinca cevapta "Sevgili buf-e kür" diyebiliyorlar ast-üst iliskisinden dolayi. Dear Mr. "Soyadi" klisesinden sasmamak lazim.


  • buf-e kür  (21.02.18 20:18:23 ~ 20:19:08) 
akademide "mr. soyadı" kullanma.

direkt devam et "dear dr. soyadı" diye. o sana "adımla hitap et," diyene kadar "dear dr. soyadı"na devam.
  • sen git ben geliyorum  (21.02.18 20:24:32) 
ay yapmayın:( "dear mr. soyadı" yazıp yolladım ama baktım adamın phd'si filan yok ki.


  • guneslihavalardacokmutluoluyorum  (21.02.18 20:25:52 ~ 20:26:56) 
lecturer mı yoksa öğretim görevlisi mi? phd'si yok ise ve hoca ise lecturer demek ki. ki onda mr. soyad demekte bir sakınca yok bence. sen hoca deyince ben direkt doktoralı biri varsaydım.


  • sen git ben geliyorum  (21.02.18 20:28:24) 
hoca sana "hi" ile yazdı ise her türlü olursa kafana takma. karşılıklık ilkesi her daim iyidir.


  • helenart  (21.02.18 20:35:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.