Neset Ertas niye cok seviliyor?

Durun lince gelmeyin hemen. Bir alip veremedogim yok, cok sevilmesinin sebebini merak ediyorum sadece. Olayi nedir Neset Ertas'in? Bir de eskiden bildigim 2-3 kisi disinda dinleyene asla rastlamazdim simdi cok goruyorum.

insanlar gündemi takip etmekten, popüler kültürden, kendi topraklarından çıkmış büyük ustaları yeni farkediyor o yüzden.

  • Photographer  (21.02.18 19:20:04)
acemi +1 güzel çalıyor, güzel söylüyor, karakter olarak da iyi bi insan olduğuna inanıyorum ben

  • elorelia  (21.02.18 19:22:38)
Behzat Ç. sayesinde sevdim ben. Toplumun genelinde bir "kaybedenler kulübü" havası olduğu için aşk üzerine yazılmış türkülere yönelmelerini normal karşılıyorum. Bir de Neşet Ertaş karakter olarak temiz bir adam imajına sahip. Diğer türkücüler gibi siyasete, politikaya kıyıdan köşeden bulaşmış biri değil.

  • dissendium  (21.02.18 19:23:11)
yazdığı türküleri dinlemene bile gerek yoktur. düz yazı olarak okusan yine seversin.

  • uv ne kir cikti be  (21.02.18 19:34:04)
öldüğü için.

  • doxanikee  (21.02.18 19:36:08)
Temiz bir insan oldugu icin ve güzel türküler söyledigi icin.

  • chitosan  (21.02.18 19:37:58)
tabiki öldüğü için amk, kırşehirliyim öldükten sonraki popülaritesi inanılmaz can sıkıcı, doğduğumdan beri neşet dinletildiğim için bana baya itici geliyor bu durum

  • docrivers  (21.02.18 19:38:08)
müzik ikiye ayrılır: iyi müzik veya kötü müzik (Louis Armstrong)
usta da iyi müzik yaptığı için seviliyor.

zahidem neşetçilerini de şöyle bir kenara alalım da:
www.youtube.com

@uv ne kir cikti be +1

@doxanikee ve @docrivers sallamışsınız. neşet ertaş ölmeden önce popüler olmuştu zaten (ha "aşırı" popüler olması iyi bir şey mi yorum yok). sevenler her zaman seviyordu ayrı.
  • burya  (21.02.18 19:42:55 ~ 19:48:15)
sevgiyi anlatıyor. www.youtube.com

  • for day to break  (21.02.18 19:46:32)
cahildim dünyanın rengine kandım, diyor daha bişey demesine gerek var mı?

  • iddaaci  (21.02.18 19:48:47)
Mevlam ayrılık vermesin gökte uçan kuşa leylam diyor, adam sevilmiyor ki, sevginin kendisi zaten o.

www.youtube.com

  • for day to break  (21.02.18 19:50:34 ~ 19:53:08)
Neşet Ertaşı seviyorum demek şu sıralar prim yaptığı içindir.Biraz araştırılırsa sevdiğimiz çoğu türkünün Neşet Ertasa ait olduğunu görüyoruz. İnsanın kalbine dokunuyor bazen sözleri.

  • delicevat  (21.02.18 19:54:37)
Efsane olduğu için, sevenleri tarafından ÇOK seviliyor.

Gençler arasında bilinirliğinin artması ise MUHTEMELEN Behzat Ç’de çok çalınmış olmasındandır.

Edit: Son bir yılda ben artan bir Neşet Ertaş akımı görmedim. Behzat Ç. de beş yıl önce final yaptı.
  • lazor  (21.02.18 20:43:06 ~ 22.02.18 01:25:47)
Daha popüler olmasının sebebi ölmesi olabilir, fakat sevilmesinin sebebi bence kendisinin de çok saygılı ve çok sevgili biri olmasından geliyor: www.youtube.com

Gönül kelimesinin içini arabeskçi 'baba'lar boşaltırken bu adam eserleriyle daha bir doldurmuştu: www.youtube.com

Kendisini çok tanımamakla birlikte bildiğim kadarıyla çok içten bir insandı.
  • idexo  (21.02.18 21:55:03)
Dizide caldiysa sebebi bu demek ki. Yoksa adam guzel soyluyorsa hep guzel soyluyordu, son 1 yilda patlamasini aciklamiyor bu.

  • stavro  (21.02.18 22:06:18)
kayseri civarında hep popülerdi(orta anadolu diyebiliriz) ancak son zamanlarda vefatından sonra biraz fazla adı geçmeye başladı. İnsanlar facebookda iki dizesini görüp iyi adam falan diyorlar.

Hep seveni vardı iyi insandı gözümde ama şarkıları türküleri bana hitap etmezdi dinlemem pek.
  • basond  (22.02.18 18:08:45)