[]

3.5 Ses Kablosu Sorunu

Merhaba

Şunu aldım bugün

www.teknosa.com

external ses kartının kulaklık göstergeli olan girişine bağlayınca ses gelmiyor. yalnız az geri çekince yani sadece tek bir çizgi sokunca ses geliyor.

iphone kulaklığının demir ucunda 3 çizgi varken bu kablo uçlarında 2 çizgi var.

Acaba yanlış kablo mu aldım?

Nasıl çözebiliim sorunu?

Saygılar

 
3 çizgili olanlar dahili mikrofonu olanlar, kulaklık ve mikrofonun aynı olduğu çıkışlarda mikrofon da kullanabilmene yarıyor.

yalnız normalde 2 çizgilileri de soktuğunda çalışması lazım bu tarz soketlere (en azından benim kullandığım bütün soketler öyleydi), ki seninki sanırsam sadece kulaklık için.

kablonun türü yanlış değil de sokette (ki muhtemelen öyle) veya kabloda bi sorun olabilir.
  • yuto  (20.02.18 21:44:18) 
teşekkürler.

iphone kulaklığını taktım. çalışıyor yani sockette bir problem yok gibi.

ama bu 2 çizgili 3.5 kablosunu yarım takınca çalışıyor ama tam takınca çalışmıyor. tabi yarım takınca hemen geri çıkıyor, sağlam durmuyor haliyle.

bilemedim ne yapacağımı şimdi
  • Mehmet Ersoz  (20.02.18 22:13:18) 
yanlış kablo almışsın maalesef.

TRRS jack'i araştır.
  • mungojerry  (21.02.18 12:58:37 ~ 13:04:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.