[]

seyahat sigortası nasıl çalışır?

diyelim almanyaya gitmeden yaptırdık ve ordayken düşüp bayıldık bizi hastaneye kaldırdılar ehli sünnet arkadaşlar. peki o masraflar için sigorta nasıl devreye giriyor.
 
Sen masrafları cebinden yapıyorsun, dönüşte sigortaya evrakları sunuyorsun. Onlar sana ödemesini yapıyor.


  • cakabo  (20.02.18 11:11:39) 
Yatarak mı ayakta mı tedaviyi kapsadığını kontrol etmeni tavsiye ederim ek bilgi olarak.


  • twelfth  (20.02.18 11:18:50) 
peki seyahat iptali 500 euro teminat var . bu ne demek oluyor. kişiye mi bağlı. iptal edeyim gidip uçak para mı otel paramı mı alayım nedir bu?


  • gameofannen  (20.02.18 11:58:36) 
her türlü teminatın kapsamında sorun yaşadığında sen ödemeyi yapıp belgeleri topluyorsun. sonra bir ön yazı ile mümkünse belgeleri ekleyip zararının karşılanmasını talep ediyorsun. sigorta kabul ederse ödüyor. etmeme olasılıkları yüksek. yurt dışı seyahat sigortasını genelde ölürsem kalırsam cenazemi getirsinler diye yaptırıyorum.
Bi kere ispanya'da çok feci ateşlendim. hastaneye gittim. doktor karşıladı. meğerse özel bir hastaneymiş ve vizite ücreti 250 euro imiş. doktor dedi ki hiç kayıt açmayalım, sigortanız ödemeyecek genelde böyle yaparlar. dilerseniz 3 blok aşağıda kamu hastanesi var dedi. gittim ve kamu farkını gördüm. kuyruk bitmiyordu. memurlar asık suratlıydı ve ingilizce bilmiyorlardı. hastaneden çıktım, yolun karşısında ki eczaneye gidip "parasetamol" dedim. boşuna dolaştım onca yolu.

  • cliquot  (20.02.18 12:28:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.