Sizce Diesel BMW e46 kasa alınır mı?

Arkadaşlar epeydir aklımda küçüklükten beridir hayranı olduğum gümüş rengi bir e46 alma planım vardı. Malum 0 araba fiyatları uçmuş gitmiş o yüzden böyle ikinci el araçlara bakmak durumunda kalıyoruz fakat artık onlar bile çok pahalı sayılıyor herneyse. Kullanmış, kullanan, kullanmayı düşünen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirm.

Şimdi bu araçların otomatik ve diesel olanları var doğal olarak kmleri 200binin üzerinde seyrediyor. Sizce çok masraflı mı olurlar ? Onun yerine benzinli mi tercih etmeli? Diesel ve otomatik olanların kronik sorunları var mı? Periyodik bakımları aşağı yukarı ne kadar tutuyor? Kısacası üzer mi dersiniz? Çok istediğim bir araç olduğundan bir süredir piyasasını araştırıyorum genelde 35-45bin civarında oluyor piyasası.

yani hevesliysen bir sey diyemem ama asiri over-priced bir araba E-46'lar. Modeline gore fiyati cok yuksek. 2000 model arabaya 45-50bin korkunc rakamlar. Turkiye'de hastasi cok oldugu icin anlamsiz fiyatlara satiliyor. Avrupa'da bes para vermez kimse buna.
Bir de bunun gibi cok tutulan arabalarin 2. elde riski biraz daha fazla. Iki farkli hasarli saseyi ortadan kesip birinin kupasini digerinin arkasina kaynatarak yeni sase cikarip toplayip satan bile var.
Bir de genelde bos adamlarin kullandigi bir araba:) Sozum meclisten disari.
  • stavro  (19.02.18 22:58:40)
Biliyorum hocam bir süre ingiltere de yaşadım malesef ülkemizde ikinci el araç piyasası inanılmaz yüksek herkes arabasını altın sanıyor, efsane kasa, muayer araç bilmem ne diye şişirdikçe şişirmişler. Yine de e46 sınıfındaki en iyi otomobildi bence o dönem. Şu an aynı segmentte alacağım yeni bir araç 200binden aşağı olmayacak malesef. O sebeple e46'da karar kılmıştım.

  • sabor  (19.02.18 23:02:07)
Temiz bulmak zor. Bulursan dizeli alınır. Bildiğim kronik sorunu yok.

F30 bakımını 700-900 aralığında yaptırıyorum. Bu da 300-400 anca olur düzgün yerde.

Kullanan kitle bence de biraz şey.

İnsanların bakışı değişecektir.
  • bir ileti paylastim  (19.02.18 23:10:23)
Direkt model soyleyemeyecegim ama o foyatlara ayni konforda 6-7 yas daha genc arac alabilirsin baska markalardan. Ama dedigim gibi, ozellikle E-46 seviyorsundur hosuna gidiyordur ona bir sey diyemem. Ben de begeniyorum sahsen.

  • stavro  (19.02.18 23:10:41)
Kullanan kitlenin biraz apaçi olduğunun farkındayım ama napayım çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istiyorum :) Bütçem olsa hiç düşünmeden f30 alırdım fakat e46 eski olmasına rağmen e90dan çok daha güzel geliyor bana

  • sabor  (19.02.18 23:22:04)
Kaporta olarak da temizini bulursan çok çok güzel bir araç. Ben de hastayım yıllardır.

Düzgün, oynanmamış bi e46 her türlü klastır. Diğerleri malum zaten.
  • eeb  (19.02.18 23:26:19)
Smg şanzımandan uzak dur. Sana tavsiyem temiz bir 170'lik 3.20 bulup(stock yay, stock jant lastik, sedan, m paket olmayan düz orta üst insan aracı halinde olanlar) lpg ile kullanman olur.

  • bos gezenin bos ustasi  (19.02.18 23:45:11)
bende e90 kasa 320i arıyorum. 90bini gözden çıkardım 2009 2010 kasa 8 yaşında arabaya. bmw nazlı arabadır. sıkıntısı çok olur hassas kullanacan. arkadaşımda e46 kasa 320d var. 10 bin harcadı. motor mazot pompası boya masrafı. yıkık çok araç var. lpgli öneririm.

  • mikahakkinen  (19.02.18 23:45:21)
Alirsan eger yorumlarini alirim:)

  • stavro  (19.02.18 23:50:48)
Temizini bulsan bile can sıkar. Kronik sorunları internette dolu bakabilirsin. Üstesinden gelirim, tam bir sanayi çocuğuyum diyorsan al gitsin.

  • false pretension  (20.02.18 00:04:01)
Vallahi epeydir bakınıyorum daha yeni bir tane buldum kilometresi yüksek.
Sahibindenden 530294132 koduyla bir bakabilirsiniz. Sahibinin dediğine göre değişeni yokmuş. Çok da hoşuma gitti aslında ama aldıktan 1ay sonra 10bin tl masraf çıkartır mı ne olur güvenmek çok zor.

  • sabor  (20.02.18 00:11:02)
cok riskli. bmw'nin kronik sorunu yoktur diyen bence pek bmw ile hasir nesir olmamistir.
sogutma sistemleri (radyator, su pompasi, borular, genlesme kabi, vb) genel olarak sikintili. sanziman, arka difransiyel yaginin falan zamaninda degistirilmis olmasi lazim. uzun sureli sahibinden almak ve butun bakim faturalarini istemek lazim eger boyle bir i$e kalkisacaksan.
bmwler kullanimi zevkli ama nazik arabalar, elinin devamli ustunde olmasi lazim...
  • cooperr  (20.02.18 06:46:39)
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Geçen süreler içinde merak edersiniz diye dönüş yapmak istedim. Çok temiz bir 3.30 bulup aldım smg şanzımanlı. Araçta herhangi bir kusur çıkmadı eski sahibi bakımları yaptırdığı herşeyin faturalarına dahil saklamış ve beni araç hakkında bilgilendirdi bu konuda gerçekten herkese nasip olmayacak bir şansa sahip oldum.
Fakat üzülerek söylüyorum ki aracı üzerime aldığım ilk günün gecesinde alkolden dolayı ehliyetimi kaybettim :) trajikomik bir gün geçirdikten sonra söylemek isterim ki e46 almayın :D

  • sabor  (04.03.18 04:13:14)