Kendi işinizin patronu olmak ister miydiniz?

Size bir seçim hakkı verilseydi kendi işinizin patronu olmayı seçer miydiniz yoksa sorumlulukları, iş yükü, riskleri,vs gözünüzü korkutur muydu?

Bir aydaki net kârım en az 20 bin lira olacaksa isterdim. Yoksa 5-6 bin lira için uğraşmam.

  • dissendium  (19.02.18 14:23:44)
dissendium +1 demekle birlikte;

Hiçbir zaman kendi işim olsun, üstüm olmasın gibi kaygılarım olmadı, sorumluluk almaktan çok hoşlanmam, ne kadar fazla sorumluluğun olursa o kadar başın ağrır.
Bunun yerine işimi yapayım paramı alayım düşüncesindeyim.
  • mutekebbir  (19.02.18 14:33:55)
isterdim.

3 bin maaşlı işte kazanmak yerine 3 bin kendi işimi yaparak kazanmayı tercih ederdim.

kendi işim. başımda saçma salak insanlar emir vermiyor, benden bir şey beklemiyor, darlamıyor, sıkmıyor, saçma iş arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurmak zorunda kalmıyorsunuz.

işinizi geliştirmek daha iyiye götürebilmek sizin elinizde ama maaşlı çalışanlar genel olarak %5-7 oranında zam alıyor, bir taraflarını dahi yırtsalar.
  • eeb  (19.02.18 15:03:49 ~ 15:04:12)
kendi işimi tek çalışan ben olursam isterim.
çalışanlar aileden olursa ya da bir gün evlenirsem, eşim, çocuğum çalışacaksa olabilir.

  • tabudeviren  (19.02.18 15:08:57 ~ 15:09:05)
Tabii ki de isterdim :)

  • pastörizesüt  (19.02.18 15:22:54)
Aylık en az 100 - 120 bin lira kemiksiz kar bırakmıyorsa kesinlikle bulaşmayacağım bir iş.

  • roket adam  (19.02.18 15:48:59)
İş hayatında 20+ yılımı doldurduktan ve danışmanlık verecek duruma geldikten sonra kendi işim. Müşteri bulması biraz zor diye şimdilik iş yerinde çalışıyorum, ama yavaş yavaş o yola giriyorum ben.

  • SiyamkedisiZorro  (19.02.18 16:21:15)
tabii ki isterdim ve gözüm korkmazdı. hedefim de o zaten.

  • runagain  (20.02.18 07:10:47)
Kendi işimin patronu olmak için bir ay içinde motosikletimi satacağım.

  • yirmisantim  (20.02.18 09:28:21)