Bir karar verebilir miyiz lütfen?

Dell diyorum kronik sorun diyolar
HP diyorum çok ısınıyo diyolar
Apple diyorum o paraya göre az iş yapıyo diyolar
MSI Diyorum servisi sıkıntı diyolar
Asusla lenovoya dandik diyolar

Ben ne marka bilgisayar alacağım???

acer? şaka yaptım ha, gidip acer macer alınmaz, en bktan marka acer ile casper.

  • Photographer  (18.02.18 22:55:32 ~ 23:00:25)
Asus'a dandik diyen bilgisayardan anlamıyordur. Asus ya da Dell al geç. MSI de iyidir.

  • dissendium  (18.02.18 22:55:54)
Paranız varsa apple daha kısıtlıysa kesin asus.

  • carabelli  (18.02.18 22:57:24)
para varsa;
mac os -apple
windows -dell

para kisitliysa
asus
msi
  • kosun lan mevzu var  (18.02.18 23:03:27)
diss+1
6 yıldır dell kullanıyorum. bugün bozulsa yarın gidip yine dell alırım. çok memnunum. dell olmazsa asus alırım.

  • MtKrt  (18.02.18 23:04:05)
Asus'a laf söyleyene laf söylemeye geldim.

  • Fusha  (18.02.18 23:04:08)
Bütçe 5-5,5

Dell gtx 1060lı olan 7577 yi alıyorum o zaman?
  • shenergy  (18.02.18 23:04:22)
hp’nin Ortalama bir ürünü var bende. Bugüne kaç hiç ısınmadı. 2 yıllık ve çılgın gibi oyun oynuyorum.

O kadar bütçen varsa Monster al ekmeğine bak :)
  • patronaj  (18.02.18 23:07:07)
Monster Notebook

  • reanarchy  (18.02.18 23:08:50)
Benim dizüstü bilgisayar Lenovo ve geçtiğimiz ay 7 yaşına girdi. Çocuğum olsa okula gidiyor olurdu şu an. Hala taş gibi, dandik diyenin alnını karışlarım.

Bundan önceki bilgisayarım da Asus’tu onu da yaklaşık 7-8 yıl kullanmıştım.
  • i m cool with that  (18.02.18 23:10:31)
Asusa laf söyleyenlere yeterince laf söylenmiş ben onun yanında Lenovoya laf söyleyenlere laf söylemeye geldim ThinkPade laf söyleyenler çok ayıp ediyorlar.

  • leontocephaline  (18.02.18 23:10:43)
Bir asus kullanıcısı olarak asusu tavsiye ediyorum. fiyat kalite konusunda gayet iyi aletler satıyorlar. Kafanda özellikleri belirlediysen epey.com dan arama yapabilirsin. Laptop alacağım zaman kullanmıştım ve bayağı memnun kalmıştım. Sitelere tek tek bakmaya gerek kalmıyor. Son tavsiye olarak performansı yüksek bir laptop almak istiyorsan U kodlu işlemcili aletlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Güç tasarrufu sağlıyor ama performans 6 7 sene önceki masaüstü bilgisayarlar ayarında ne yazık ki. Aynı durum U dışındaki birkaç kod için de geçerli. Karar vermeden önce mutlaka cpu benchmark sitelerine bak ve oradan da kıyaslama yap.

  • hohoho  (18.02.18 23:12:51)
Sony Vaio nalları dikmese sony derdim, saydıkların arasında kesinlikle Dell diyorum.

Hem laptop pazarında kendini kanıtlamış bir marka hem de servis desteği çok iyi.
  • halitkin  (18.02.18 23:14:10)
markadan ziyade modellere odaklanmak lazım. bazen bazı model/serilerde kronik hatalar olabiliyor.

yıllarca dell ve lenovo kullandım. sorun çıkarmadı hiç. 8 yıllık toshiba var hala canavar.
  • attila  (18.02.18 23:15:10)
Asus +1

  • harvey  (18.02.18 23:15:18)
ben param olsa da apple'ı tercih etmem bende macbook air var ama hediye geldi diye kullanıyorum.
para varsa dell daha az varsa asus'a yönelirim. yine monster vb markalar tercih meselesi.

  • dedim dedim de kime dedim  (18.02.18 23:17:52)
Lenovoya laf söyleyenlere laf söylenmiş ama ben de Lenovoya laf söyleyenlere laf söylemeye geldim.

  • 038576  (18.02.18 23:21:01)
asus +1
monster +1000

  • lesmiserables  (18.02.18 23:35:49)
Ben de bir toshiba var taş gibi. 6 yıldır kullanıyorum. Toshibacılar burda mı :)

  • keep out  (18.02.18 23:39:14)
istanbul'da yaşıyorsan, seçenekler arasında olmasa da bende monster derim. Kişiselleştirmek daha kolay tam istediğini yaratabiliyorsun.

Kullanıyorum 2 senedir, hem çok memnunum hem de servisi çok iyi. Düzenli aralıklarla götürürüm bakımını falan yaparlar hep ücretsiz.
  • dilligaf  (18.02.18 23:40:26)
dell de asus da modeline gore tas gibi geliyor.

almisken macbook al. omurluk kullanirsin 10 yil gideri var. ne guncellemesi ne virusu hicbisi ile ugrasmiyorsun.
  • charlotte blanc  (18.02.18 23:48:02)
Asus’un yüksek performanslı bir modelini kullanıyorum iki senedir. Nitekim taş gibi de performans veriyor, hiç yarı yolda bırakmadı. Fakat o meşhur menteşe problemi beni de vurdu. Ayrıca korkunç bir coil whine sorunu var. Makale okurken çıkan sesler dikkatimi çok dağıtıyor. Model de ux303u. Belki kronik sorunlardır, bilemiyorum. Cihaz şu an serviste.

  • voyager 1  (19.02.18 00:00:13)
Hp ısınıyor diyenle, protein tozu şişiriyor diyen aynı kafa. Ucuz, donanımı yüksek, kasası dandik hp alıp ısınıyor diyenler neden HP'nin alüminyum kasalı pahalı modellerine hiç bakmıyor?

Her markanın vardır ısınan modeli ararsan.
  • bos gezenin bos ustasi  (19.02.18 00:00:30)
her markamanın iyi serileri var
lenovo thinkpad
dell xps
hp probook veya elitebook serileri standart makinalara göre daha sağlamdır.
  • orpheus  (19.02.18 00:42:21)
asus donanım üreticisdir. hangi adam diyorsa onunla bir daha bilişim konuşma.
ha asus türkiye servisi çok kötü ve kazıktır. lenovo çok başarılı servis anlamında (kendi tecrüebelerime göre) dell de iyidir. dell pahalıdır ama genelde. asus, dell lenovo sıralaması uygun. lenovo'ya kötü diyene de bye diye el salla. sonuçta ibm know how ile başlamış bir şirket. eski tüm ibm kurumsal müşterileri şu an lenovonun.

  • i dont know i dont care  (19.02.18 03:31:12)
eylül 2010'da aldığım toshiba hala canavar. hdd'yi çıkardım, ssd taktım, canavar gibi kullanıyorum.

eşime işyerinden 3-4 yıl önce verdikleri fujitsu'yu geri alıp yeni asus verdiler, benim 2010 modelden daha yavaş. ssd yok hdd var. ve niye bilmiyorum, sıfır bilgisayarın o hdd tıkırdaması hiç ama hiç durmuyor. kullanılmazken bile tırtırtırtır dönüp duruyor. geri verdiğim fujitsu bile daha iyiydi diyor eşim. yeni bilgisayar verilince sevinmişti, kullanınca pişman oldu.

kendi malımız değil, sökme formatlama falan yapamıyoruz, varsa çaresi gelsin.

ama benim 2010 model toshiba hdd varken bile bu kadar tıkırdamazdı.
  • kibritsuyu  (19.02.18 04:05:00)