[]

Yeni yabancı dil derslerini yabancı dilde almak

Duyuru ahalisi bu bir sorudan çok gaza getirilme çığlığıdır.
Eğitim için birkaç aylığına İsviçre'ye geldim. İngilizcem var. Upperindermediate seviye. Baktım burada çevrendeki herkes en az 3-4 dil biliyor. Öfkelendim. Bari milletle iletişim kurabileyim diye almanca dersi almaya başladım. Bir hoca buldum. Ama orak tek dilimiz İngilizce olduğundan dersleri ingilizce yapıyoruz. Ama tahmin edeceğiniz üzere ilk dersler çok zorlayıcı oluyor. Daha önce hiç Almanca temelim yok.
Başka bir yabancı dilde yabancı dil eğitimi almak çok yanlış bir karar mı sizce?
Bir şu bana bir şey söyleyin allah aşkına. Yok beceremeyecem, yok hayatta öğrenemem ben bunları filan deyip duruyor bana. Kendimi kasayım değil mi, sonunda değecektir

 
İnsanın sınırlarını zorlaması dünyanın en güzel tecrübesi. Sonunda mutlaka değecektir. Önemli olan motivasyonu koruyabilmek. Memrise kullanmanızı öneririm.


  • taktikmaktikyokbambambam  (18.02.18 18:43:46) 
Ben de ingilizce çalışıyorum kendi kendime. Yarın bir gün fransızca öğrenirken de ingilizce kitaplardan çalışacağım ki ingilizcem canlı olsun diye. Çok zor gelebilir ama bir başlayınca ömür billah seninle kalıyor bilgiler.


  • ceyhan prensi adana  (18.02.18 19:00:07) 
Fransızcayı İngilizceden öğrendim, Türkçeden imkânı yok bu kadar kısa sürede ve iyi seviyede öğrenemezdim çünkü 1- İngilizce kaynaklar muhteşem, 2- İngilizce ile çok benzerken Türkçe ile alakası yok.

Almancayı bilmiyorum ama öğrenecek olsam onu da İngilizceden öğrenirdim. Zorluk çekmenin sebebi İngilizcenin tam oturmamış olması, ilk onu hâllet derim.
  • i was made for you  (18.02.18 21:06:12 ~ 21:06:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.