Ölümlü trafik kazası

Fail henüz ortada yok, çarptığı kişi vefat etti. Aile bir avukatla görüşüyor fakat avukat işi pek sallamıyor gibi. Fail bulunmadan dava falan açamam demiş.
Bu işlerde izlenen yol nedir, fail yoksa dava olmaz mı?
Dava açılacaksa sadece maddi tazminat olarak mı açılır ve kime açılır?

Kamu davası nedir, sonuçlarından ne çıkar?

  • pavlis  (18.02.18 17:17:50)
Savcı vefat anında olay yerine gelerek dosya açılmıştır. Polis ve savcılar soruşturmayi yürütecek bundan sonra.

  • Fritz-X  (18.02.18 17:20:29)
Kamu davası=mesela birini bıçaklıyorsun, bıçakladığın kişi ben şikayetçi değilim dese de devlet sana dava açıyor, bu.

  • i was made for you  (18.02.18 17:22:19)
Sonuçları ne olur?
Maddi tazminat için failin bulunması şart mı?

  • pavlis  (18.02.18 17:22:54)
fail ortada olsaydı kan parası verilip aile şikayetçi olmasaydı ufak da olsa cezai indirime gidilebilirdi. yoksa değişen bi şey yok

  • oddyseus  (18.02.18 17:38:53)
Fail bulunmazda dava falan açamam diye bir şey yok, maddi tazminat davasını faile değil failin arabasının sigortalandığı sigorta şirketine açacaksınız. Ancak trafik kazasının gerçekleştiğine dair elinizde herhangi bir kanıt olması lazım, eğer çarpan aracın plakasını alabildiyseniz TRAMER’den sorgulatın hangi sigorta şirketinde sigortalıysa o şirkete ihtarname gönderin 15 gün içinde yanıt gelmezse Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurun başka bir avukat vasıtasıyla. İstanbul’da gerçekleştiyse olay yardımcı olabilirim dilerseniz.

Not: Hasar takip şirketlerine sakın ama sakın bulaşmayın.
  • vedatchilipeppers  (19.02.18 01:57:26)
Vurup kaçmışlar galiba? Yani ortada bir plaka bilgisi de yok. Avukat bunu kast ediyor. Yani sorumlu henüz tespit edilmemiş kime dava açacaklar ? Savcılık dosyasını beklemek lazım hemen dava açamazdım ben olsaydım .

  • cabiday  (19.02.18 02:02:50)