Tembellik, keyif düşkünlüğü ve bunlardan kurtulma yolları

YouTube ve sözlük beynimi ele geçirmiş durumda. Bitirmem gereken bir tez varken bunlarla vakit öldürüyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim sizce? Tezimle uğraşmayı sevmemin yolları var mıdır veya? Teşekkürler.

bulursan burayada bir pasla başkan aynı dertlerden muzdaribim. nasıl bitecek bu tezler.sabah 5 e geliyor ben az önce kurtuluş son durak filmini izledim. hayır bu tez senesine kadar ne film-dizi aşığı birisiydim ne youtube. valla yamultu bu tez süreci. (birazdan pomodorocular damlar. Bi işe yaramıyor arkadaşlar o teknik bende)

  • ManikD  (18.02.18 05:52:42 ~ 05:55:15)
Ben de bir zamanlar pomodorocuydum ama o zaman ailemleydim. Yediğim önümde yemediğim arkamda hesabı. Yine bir şey var gibi girdim siteye.

  • taktikmaktikyokbambambam  (18.02.18 12:16:17)
inertia denen durumdasın.

hala sözlükte olduğunun için tanım yaptım:p
  • kediyiyenpiskopatfareyimben  (18.02.18 12:51:47)
her gun en az bir sayfa mottosuyla bitirmiştim ben. 1 sayfa yazmadığım günler gerekirsr uyumuyordum o sayfa bitiyordu. sonra rayına girdikten sonra gaza basmıştım 1 ay önceden bitirip okeye dönmüştüm hoca ekstra bişeler kitlemesin diye -)

  • kveldulv  (18.02.18 12:53:46)
Her gün bir sayfa kuralı + 1
Olmadı bir paragraf, olmadı bir cümle, olmadı bir kelime.. evet bu kadar motive olup puzzle yapıyor gibi yol almak gerekiyor. Sistem oturduktan Sonra zaten çorap sökügü gibi geliyor arkası..

  • grobet  (18.02.18 15:00:13)