protein tozu hakkında kafam karısık

baslayalı 2 ay oldu spora hacım kazanmak ıcın gıdıyorum ama kas olarak sımdı normalde ne zaman acıksam o zaman yemek yıyen bırıydım umursamazdım öğün basladıgımdan berı dıkkat etmeye calısıyorum bulgur pılavı tavuk ton balıgı yulaf ezmesi vs tuketıyorum hep 3 öğün ama hep bi 30-40 gram protein acıgı kalıyor sürekli hazırlamaya da usenıyorum sımdı toz alsam ıcsem kasları şişirdiği söylentisi var içi boş şişiriyorsa bulaşmam uzun olsun düzgün olsun ve toz alacağına bi öğün daha tavuk ye daha sağlam olur gibi şeyler varmı bi öğün daha tavuk yesem ve ya protein tozu alsam kasın nası çıkacagı varsa oyle mı cıkıyor bunları etkıleyen bır faktör değil mi
eyvallah sımdıden

Protein tozu içtin diye kasın büyümez, protein tozu öyle bir şey değil.

  • angelus  (17.02.18 14:11:38)
Dostum sanırım sabah öğününü atlıyorsun. Sabahları 2-3 yumurta ve peynirle o açık rahat kapanır. Ayrıca protein tozu öyle şişiren birşey değil. Makrolarını istediği gibi tamamlamak isteyen birisi için normal bir besin takviyesi. Vitamin eksiği olanların vitamin haplarını kullanması gibi düşün ;)

  • sylr  (17.02.18 14:18:31)
İçi dolu şişiyor. Tozla doluyor işte.

  • mahone  (17.02.18 14:22:50)
@sylr normalde her sabah 3 yumurta peynır vs yıyordum sımdı okul basladı 7 de kalkıyorum usenıyorum yemekhanede cıkan yemegı yıyorum 11 gibi toz hakkında herkes bır sey dıyor o zaman alıyorum ? su optımum gold whey standar var en cok tercıh edılen o sanırım

  • zibidigonzalez16  (17.02.18 14:28:04)
@angelus 1 kac ksıye daha sorudum sürekli kullan şişer dıye yorumlar geldı belki süreci hızlandırıyordur bu da normalınden sağlıksız oluyordur hızlı olduğu için onu sordum

  • zibidigonzalez16  (17.02.18 14:29:08)
şişirme gibi bir durumu yok. kaliteli bir markadan alıp, sadece ihtiyacın kadarını alırsan sıkıntı olmaz. Her gün 300 gram biftek yersen daha iyi tabi ama yiyebilirsen ondan al.
Sen günlük hesabını yap, açığını tozla kapat.

şişiren haplar bir ara çok popülerdi, tabi sağlıksızlardı. Bu yüzden tüm takviye gıdalara düşman bakıldı. Tozun da sahtesi çok. Ama gidip dekatlondan bütçene uygun birini alabilirsin.
Ezbere konuşup tozu kötüleyenlerin spor ve fizyoloji hakkında bilgi eksikleri olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca günde 60 gram ihtiyacın varsa 60 gram almalısın. Azını alman istediğin sonuca ulaşmanı geciktirirken fazlasını alman da sağlığına zarar verir.
  • patronaj  (17.02.18 15:04:07)
@patronaj www.decathlon.com.tr şunu almayı dusunuyorum gunde 1 olcek

  • zibidigonzalez16  (17.02.18 15:14:09)
Baslangic icin ideal sadece spor gunleri ve bol su ile almaya calis

  • Take it away honey  (17.02.18 16:44:23)
m.supplementler.com Bunu oneririm hazie indirime girmisken

  • Take it away honey  (17.02.18 16:50:46)
@take it away en kalitelisi buydu sanırım ?

  • zibidigonzalez16  (17.02.18 16:53:09)
Ben ikisini de kullandim asil weider usa whey var o daha iyi ama butce olarak bu weideri oneririm aralarinda fark var en azindan ben gordum o farki

  • Take it away honey  (17.02.18 17:00:25)
m.supplementler.com Bu da daha iyi dedigim urun ben baya memnun kalmistim ama fiyati cok zamlandi

  • Take it away honey  (17.02.18 17:01:11)