1 günlük yavru köpek

Merhabalar
1 günlük yavru bir köpeğe annelik yapmaya çalışıyoruz. Hazırlıksız yakalandık, anne bahçemizde kuytu bir yer bulup doğum yaptı. Yavrumuzun henüz göbek bağı üstünde. Toplam 5 yavru var; geri kalan 4 tane turp gibi, emiyorlar . Bu yavruyu anne bahçenin ortasına getirip bırakmış, ölmüş zannettik ilk başta; eve aldık. sıcak su torbası vs... Bu akşam pastorize sütü sulandırarak ve enjektörle veriyoruz.( 2 saatte 1 2 cc kadar ve çok yavaş verdik.) İlkk kakasını henüz yaptı, ancak bizim uyarmamızla/masajımızla yaptı. Kafamızda deli sorular:
1) Henüz çiş yapmadı. Problem midir? Ne zaman yapar?
2) Ne sıklıkta kaka yapması gerekiyor?
3) Beslenme sıklığı ve miktar doğru mudur? (Yarın petten biberon ve uygun mama/süt alacağız )
4) Başka bilmemiz /yapmamız gereken birşeyler var mıdır acil olarak ?
şimdiden teşekkürler.

Bilgim olmayan bir konu fakat yavrunun adına siz merhametli insanlara teşekkür etmek için ve görünsün diye yazıyorum. Minicik, Kıyamam.

  • mslny  (16.02.18 22:03:01)
yavruyu anneden fazla uzaklaştırmayın ve biran evvel anneye kabul ettirmeye çalışın. hafif toparlandığını görünce kabul etme ihtimali var.

diğer türlü çok zor bir yola girmiş olacaksınız.
  • orpheus  (16.02.18 23:40:43)
anne uzaklastirdiysa vardir bir nedeni. hastalikli olabilir. bence dogalarini bozmayin belki diger yavrulara bulasacak vs. mumkunse bir iki damla zeytinyagi da koyun o sulandirilmis sute. ben uc gunluk yavru buyuttum. yattigi yere de tik tak ses cikaran bir saat koyun ki annesinin kalp atisi zannetsin. veterinerden toz mama bulabilirseniz iyi olur bence.

  • bir varmis bir yokmus  (06.03.18 17:07:29)