milka ve domuz yağı?

Ukraynadan hediye milka geldi. İçinde domuz yağı var mıdır? Milkanın yurtdışında satılan herhangi Bir ürününde domuz yağı var mı?

www.google.com.tr

Şu logolardan birini paketin arkasında ara, bulamazsan helal değildir.
  • i was made for you  (16.02.18 18:07:15)
ustunde "kosher" damgasi varsa domuz yagi icermez. yoksa, olabilir.

  • cooperr  (16.02.18 18:11:39)
almanya'daki milka'yı müslümanlar (muhafazakar müslümanlar diyelim) da yiyor aşırı radikal değilse. ama haribo'yu yemezler mesela.

  • burya  (16.02.18 18:24:09)
Yok. Kaynak:www.milka.de

Emulgator soyadan ya da bitkisel yaglardan yapiliyor genelde. Hariboda domuz jelatini kullaniliyor. Sigir jelatinli ya da hic jelatin kullanmadiklari urunleri de var ayrica Almanya´da.
  • buf-e kür  (16.02.18 18:43:34 ~ 19:01:35)
İçindekiler kısmında yazar.

Genellikle çikolatada ya bitkisel yağ bulunur, ya hiç ek yağ olmaz kakao yağının kendisi bulunur ya da süt proteini, süt tozu veya sütten elde edilen yağ(tereyağı) bulunur.

Domuz yağı olmaz çikolatada.
  • bos gezenin bos ustasi  (16.02.18 20:03:18)
soruya cevap değil ama illa domuz yağı bakmayın domuz jelatini de çok kullanılıyor. Cadbury'nin pudding tarzı çikolatalı, muzlu küçük kaselerde tatlıları vardı, uzun süre tüketmiştim içindekilere bakmaya tenezzül etmeden, meğerse domuz jelatini varmış içinde

  • freedonia  (18.02.18 00:23:57)