kış lastiği almak

omru boyunca ankara sehir icinde kullanilacak bir arac. ticari degil. sehir disina cikarsa yazin cikacak. senede bir kez subat basi veya sonu istanbul'a gidecek. kis lastigi almali mi? sehir ici zorunlu degilmis ama sehirlerarasi zorunlu mu? bunu netlestiremedim.

abi kardan kıştan bağımsız, 7 derecenin altında kış lastiği takmak gerek. ha takmazsan bir şey olmayabilir. ama takarsan, hayatını, başkalarının hayatını daha az tehlikeye atmış olursun.

soruna gelince, Ankara'da kışın kar lastiği önemli. fazlaca yokuş var Ankara'da, gizli buzlanma da etkili kışın.
  • giovanne  (15.02.18 22:31:57)
Ankara'da bu kış, kış olmadı. Seni yanıltmasın. Mutlaka al.

  • malheiros  (15.02.18 22:54:57)
araç nerede gidiyor: yol.
aracın yol ile temas noktası neresi: lastik.
aracın en önemli kısımları lastikleridir. isterse 8x8 olsun tutacak lastik olmadıktan sonra nasıl gideceksin?
son model audi ile yokuşu geri geri çıkmaya çalışıp trafiği kitleyen tıynetsizi gördüm. midibüsün yokuşta yanlarak üstüme gelişi sırasında hayatı sorgulamışlığım da var. kış lastiğin yoksa ilk düşünmen gereken başkalarına vereceğin zarar. az önce verdiğim örneklerdekiler kadar sorumsuzsan, haber bültenlerinde görüşmek üzere kal sağlıcakla.
  • late viper  (15.02.18 23:33:49)
Verdiğin parayı donuna kafaya hakeden 2 şey
1- kış lastiği
2- araç içi yol kamerası
  • insomnia  (16.02.18 01:55:20)
Donuna kafaya ne ya, sonuna kadar olacaktı o. Pardon

  • insomnia  (16.02.18 01:56:48)
hayır ihtiyaç yok. kar zaten nadir yağıyor, yolda aracın kara basması ihtimali dahi düşük. otoyolda zaten sorun olmaz.

yoğun kar yağışında istanbul'a gitmek gerekirse, o zaman alırsınız.

aklınızda kalacaksa crossclimate alın geçin. kar performansı gayet başarılı.
  • babilbaligi  (16.02.18 12:03:13)
kış lastiği sadece kar için değildir. güvenliğiniz birinci sırada olsun düşünmeden alın bence.

  • nickimisonradandegistirebiliyormuyum  (16.02.18 16:38:25)
Kar lastiği alınmalı. Kışın ortasında arabanın ne zaman lazım olacağı bilinmez. Kış lastikleri kış şartları içinde görevini yerine getiriyor. Ayrıca yaz lastikleri kışın buz üstünde daha kolay kayıyor sert hamurlu olduğu için. Haberlerde görülen çarpışan araba gibi kayan arabaların da lastiklerinden şüpheleniyorum zaten. Acaba kabak lastik veya yaz lastiği mi diye?

  • ceyhan prensi adana  (16.02.18 19:03:34)