[]

Arabadan Anlayanlar - Arıza Sorusu -

Merhabalar.
Elimde 2013 model 1,6 benzinli yarı otomatik vites Ford Kuga var. (130.000 km)

sorunumuz şu:

belli bir hızla giderken ani bir fren yapıldığında (çok da sert olmasına gerek yok) ve kısa bir süre durulduğunda (max 10 sn) tekrar kalkışta zorlanıyor.

ani durup 30 sn ışık (kırmızı ışık) beklerken olmuyor bu.

anlık durup sonraki kalkmalarda oluyor.

sizce sorun nedir çözüm nedir?

teşekkürler.

 
pek anlamam bu şanzıman işlerinden, dümdüz yorum yapıyorum. otomatik vites, sizin yavaşlayıp yeniden kalkış yapma hızınıza yetişemiyor olabilir. yani vites, tamamen atıyorum, 4'ten 1'e 7 saniyede düşüyordur. siz 4'te giderken ani fren yapıp tekrar kalkma işini 4 saniyede yapmak istiyorsunuzdur. dolayısıyla siz yeniden kalkmak isterken o vites daha 1'e gelmemiş olduğundan, örneğin 2'de olduğundan seri kalkamıyorsunuzdur.

olabilir mi?
  • kibritsuyu  (15.02.18 14:29:32) 
Çok büyük ihtimal ile otomatik şanzıman problemi, belki de yazılım ile çözülebilecek bir şey.

Belki de aracın karakteri böyle, siz yeni fark ettiniz.

Aynı şeyi manuel kullanarak deneyin bir de.
  • John Bloor  (15.02.18 14:30:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.