Soy ağacı sadece dedelerimi kapsıyor?

Böyle soy ağacı mı olur? Anne ve babamın babaları, annemin annesi var sadece. Niye böyle bilgisi olan var mı?

var. sen evlatlıksın. ondan gizlemişler.

  • hasmetizm 2046  (15.02.18 09:17:07)
bende 1860 lara kadar hepsi var iki taraftan da. o nesil komple kafkasya doğumlu kafkas göçmeni olduğu için gerisi varsa da rusya kayıtlarındadır zaten.

senin kayıtlarda bir sıkıntı vardır ondan çıkmamıştır muhtemelen. her yerde kayıtlar düzgün tutulmamıştır doğal olarak.
  • syozkn  (15.02.18 09:27:08)
ailede göçmenlik falan varsa belki önceki kayıtlara ulaşılamamıştır.

  • ferrarimizolaydisatardik  (15.02.18 09:58:57)
eşimin de sadece anne babası çıktı o kadar. bulgaristan göçmeni onlar. benim de anne tarafım sudan göçmeni onlar çıkmadı. göçmenlik durumunda çıkmıyor.

  • sta  (15.02.18 10:08:44)
Benimkinde 3 kuşak öncesine kadar var. ilk kayıt 1861 doğumlu üst soy.

Kızımınkinde baba tarafının 3 kuşak öncesi benim taraf 4 kuşak öncesine kadar var.
Çıkarılan verasetlerle ilgili olabilir. Çok detay bakamadım ama gördüğüm kadarıyla veraset ilamı olanlar var, olmayanlar yok.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (15.02.18 10:10:18 ~ 24.02.18 05:01:37)
bizde osmanlıca belgesi vardı zaten, o belgede 1804 yılına kadar gidilmişti. orta boylu sarı bıyıklı çiftçi gibi sıfatlamalar vardı. e-devletteki kayıtta ise 1838 yılına kadar gidilebilmiş. dedelerime dair bilgim artacağına azalmış oldu : )

  • etki  (15.02.18 10:21:33)
evet aslında, kardeşler, çocuklar gibi bilgeleri nasıl öğrenebiliriz acaba? bizim ailede bunları soracak çok da kimse yok mesela :/

  • c1b2k3  (15.02.18 10:51:08)
herkeste farklı galiba, benimki de 1910'da bitiyor.

el yordamıyla arap harfli defterlerden dijitale aktaran kişilerin maharetine kalmış artık olay.
  • eindaclub  (15.02.18 11:11:18)
Arkadaşımın da en eski dedesine kadar gidebilmiş. Bulgar göçmeni. Sizde de büyük ihtimal bir göç etme durumu vardır.

  • tabirimekruh  (15.02.18 17:29:41)