Lif besin takviyesi

ketojenik diyet dönemine girdim. kaçınılmaz kabızlık da başladı ufak ufak. Yeterince sebze yiyorum ama yetmıyor demek ki. türkiye'de yok mu lif supplementi satan site? optimum'un varmış hatta bizim sitelerde neden yok ki?
tr.bodybuilding.com

Sorunuza tam cevap değil ama bence ıspanak gibi yeşillikler ile smoothie yapıp içseniz daha ucuz ve daha etkili olur. Smoothie, sebze suyu gibi lifleri ayrıştırmaz direkt lifi de alırsınız.

  • neferkitty  (14.02.18 16:47:07 ~ 16:48:02)
ketojenik diyette sebze yanında fazla miktarda yağ da alınıyor diye biliyorum, belki aldıgınız yağ miktarını arttırsanız iyi gelebilir.

  • Olric  (14.02.18 16:47:57)
@olric, fazlasıyla yağ içiyorum zaten. gün boyunca midem şişik vaziyette hep. gaz var yani sürekli. ama wc'ye gidince icraat yok gibi bir şey.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (14.02.18 16:52:48)
Ketojenik beslenirken kabız oluyorsan muhtemelen proteini fazla alıyor olabilirsin, zira onun dışında sindirim için sıkıntı çıkaracak bir durum yok. O nedenle protein miktarın yüksekse onu düşür, toplam kalorinin %20'si kadar olsa yeter. Hatta %15 bile olabilir. Onun dışında benim bildiğim Türkiye'de bu tip supplementler yok, belki probiyotikler işini görür.

  • angelus  (14.02.18 16:59:59)
www.akakce.com

Şu da var
www.n11.com

Bir ilave daha yapayım. Kontrolsuz fiber alımı, mineral emilimi konusunda sıkıntılar ortaya çıkarır. Dişi bireyseniz demir konusuna özellikle dikkat edin derim.
  • oguz altun  (14.02.18 17:00:17 ~ 17:06:45)