tarla zeytinlik kredisi bilgi

mini bir hobi bahçesi düşünüyorum
hem ağaç ekeyim hem hafta sonlarımı geçireyim

çiftci kredileri varmış gayet hesaplı diyorlar
atıl bir yatırım olduğu için para bağlamak istemiyorum açıkcası
nasıl bir kaynak yaratılır bu işlere

Hobi amaclı olarak devletten çiftçilik kredisi almak çok saçma bir yaklaşım, vermezler zaten. Bakanliktakiler zekâsız insanlar değil. Kendi paranızla yapmalısınız.

edit: soruyu yanlış anlamış olabilirim. siz çiftçilere verilen kredileri sormuşsunuz. nedense ben sabah sabah teşvikleri sordunuz gibi algıladım : ) evet ama meşakkatli olabilir, ziraat odasına kayıt vb. gerekebilir. standart ihtiyaç kredisi daha pürüzsüz olur.
  • retiredcolonel  (14.02.18 10:18:08 ~ 10:21:51)
alacağınız yer nerede olacak, siz nerede yaşıyorsunuz? zeytinlik bakımı yılda 5 6 kez yapılan bir işlem o da minimum düzeyde iki üç kere sürmeniz gerekecek, bir iki sefer gübreleme yapmanız gerekecek sonra hasata hazır olursunuz hasattan sonra varsa kesi(budama) işleri ve hemen akabinde bordo bulamacı,çinko bor gibi ağaç uyurken ağacı besleyip hasatın yorgunluğunu alacak uygulamalar yapmalısınız ki ağacınız sağlıklı ve verimli kalsın. bu yazdıklarım iyi tarım uygulamaları dahilinde en az kimyasal seçenekli olanlardır, organik düşünceniz var ise başında olmadan olmaz
sorunun asıl cevabını unutmuşum: ziraat bankası çiftçi kredisi alabilirsiniz yıldan yıla ödeme planları var zeytinliğe veriliyor bizde öyle almıştık zamanında

  • gündüz m  (14.02.18 10:23:41 ~ 10:35:50)
çiftçi kredisi almak için çiftçilik belgesi almanız lazım veya tarlası olan birinden kağıt üzerinden tarlayı kiralamanız lazım ki size 0 faizli kredi versinler. hobi bahçesine çitçi kredisi vermezler.

  • mikahakkinen  (14.02.18 10:49:43 ~ 10:50:12)