[]

Yemeğin Yanına Gitmelik Şarap

Hazır mayış da yatmış, paraya kıyıp (80-90 hadi 100 tl'yi geçmesin) güzel bir şarap alalım dedik yarına. ayıptır söylemesi yanında et yiyeceğiz ve şarap da iyi olsun diyoruz.

peşinen edit: ben de isterdim bir Ertuğrul Özkök olayım ama mayış anca buna yetiyor :/
danke.

 
şarapta nasıl tatlar sevdiğiniz çok önemli, burukluk vs. Mesela Sevilen'in premium bir beyaz şarabı var, efsane, etlerle çok güzel gider; beyaz şarap deyip geçmeyin bence.

size şarap marka ve çeşidinin yanısıra, migros ve macrocenter'da şarapta %30a yakın indirim var, oralardan almanızı önerebilirim.
  • gochebe  (14.02.18 00:50:00) 
urla vourla. normalde 80-90 bandında satılır, macrocenter'da 66 tl.


  • bir ileti paylastim  (14.02.18 00:56:32) 
buzbağ rezerv
öyle 100tl'lerde falan bana kalırsa çok tat değişmiyor sanırım 60tl bandındaydı bu.

  • dedim dedim de kime dedim  (14.02.18 00:59:03) 
Ağır, oturaklı, asiditesi yüksek,alkol oranı yüksek kırmızı seviyorsanız: Kayra Okuzgozu 2013 cok cok iyi.Turasan'ın Seneler'inden kötü kırmızı çıkmıyor. Buzbag Elazıg Okuzgozu de 100 TL altında iyi kırmızı.

Sarapları cok tanımıyor ama her seyle gidecek, tadı hicbir seyi bastırmayacak eslik edecek sarap icin, iyi bir Riesling işinizi görür. Vedat Milor Mosel şaraplarından getirtti sanırım, onlara bakın.
  • buf-e kür  (14.02.18 01:22:35) 
aah aah bu taraflara gelip litresini 4.5 5 liraya alacağınız şarapları bir tatsanız, kendinizden geçeceksiniz ama imkan yok, 100 lükler havada uçuşuyor salataya sirke diye bile dökmeyeceğim şaraplar için.


  • killerbee  (14.02.18 01:59:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.