[]

Insanlar 10 milyar yil sonra hangi renk olacak

Varsayalim dunya 10 milyar yil sonra hala mevcut ve insanlik devam ediyor.

fakat dunya uzerinde hic oxygen kaynagi kalmadigi icin yerine bir alternatif uretmis insanlik ve bununla yasayabiliyoruz fakat bu oxygen yerine uretilen madde insanligi tekrar mutasyona sokuyor ve farkli bir hal aliyor insanlarin fiziksel ozellikleri ve zihinsel dusunceleri.

Tam burada mutasyondan sonraki halimiz icin biraz ornek verirmisiniz, hayal gucunuze kalmis, ne gorebiliyorsaniz aktarmaya calisin, bende degisik bisiler deniyorum, orada kullanmayi denicem.

 
South Park ta öyle bir bölüm vardı. Gelecekte herkes Brezilyalı Roberto Carlosa benziyordu


 • gameofannen  (14.02.18 00:43:47) 
şeffaf oluruz diyorum. güneşin zararlı etkilerinden de korunuruz. bükemediğin bileği ölpeceksin


 • bir ileti paylastim  (14.02.18 00:57:58) 
10 MİLYAR YIL !!! oofff.
Çok uzun bi süre yahu. Hayal edemiyorum. :)
Bence insanlar o zaman süper mega zekaya sahip olurlar. 1500 IQlu insanlar olur. :) Ama fiziksel olarak bugünkü görünüşün uzağından yakınından geçemeyiz. Tam nasıl oluruz bilmem ama 2 gözlü, 2 bacaklı, 2 kollu, 1 kafalı klasik insan görünümüne sahip olacağımızı sanmıyorum. Nasıl ki şimdi karafatma ile alakamız yok, o zaman da homo sapiens ile böyle bir uçurum olacak bence tip olarak. :))
 • thomson'un uzumlu keki  (14.02.18 01:08:24 ~ 01:09:35) 
Dostum 10 milyar yili nerden cikariyorsun? Insanlar cok degil 50-150 yillari icinde herhangi bir bedene ihtiyac duymayacak. Inorganik ortamda varolmak varken, ne isimiz olur su kirilgan organik yapinin icin de?


 • tezek  (14.02.18 01:11:11) 
çok kısıtlı bilgimle, renk tamamen hayal gücü ama o rengin alt tonu oksijeni kanda taşıyan ve kana kırmızı rengini veren hemoglobinin yerine geçecek maddeye bağlı. güneşin 10 milyar sonra yok olmadığını farklı bir fazda var olmaya devam ettiğini var sayarsak, onun zararlı etkilerinden korunmak için UV yansıtıcı özellikte, böceksi keratin benzeri bir dokuyla kaplanabiliriz, güneşin o zamanki rengi neyse o renkte bir zırh gibi mesela. olmuşken trake solunumu yapıp görünüş olarak böceklere de yakınsayabiliriz. bettle is the new human.


 • kaichi  (14.02.18 01:14:01) 
Avatar oluruz bence.


 • femme vitale  (14.02.18 03:10:50) 
1o milyar yil sonra insan irkinin var olacagini dusunmek fazla iyimser.


 • ateistanbul  (14.02.18 04:14:09) 
ya adam on milyar yıllı, anaerobik yaşayabilen insanların olduğu fantazi sorusu sormuş, soruda bir Tardis eksik, bilimsel yaklaşan mı istersin, inorganik minorganik bir şeyler sıralıyan mı :) tatava yapmayın, söyleyip geçin.

Bence yeşil olurlar. Fotosenteze başlarlar. Bir şekilde oksijen şart çünkü :D
Mesela, oksijen tüketmeden hayatına devam eden homo saptiruslar kötü bir ırk olarak evrilmiş. fotosentez kullanan homo verdesapiensler ise iyi bir ırkmış.
 • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (14.02.18 05:43:57 ~ 05:48:47) 
Bence rengarenk olurlar. Bukalemun gibi renk değiştirebilirler veya ne renk olacakarını seçebilirler. Hatta duyuruda ismin yanısıra "bebeğimiz ne renk olsun?" hangi özellikleri taşısın?" soruları sorulur.

10 milyar yıl sonra müdahale etmediğimiz bişey kalmaz. Mutasyon dahil.

Edit: Tabii insanlar hala ürüyor olurlarsa. Ölümsüzlük şimdiden ufukta göründü bile. Olur da bi kısıt getirip en fazla şu kadar yaşamalyız derlese ve üremeye devam ederlerse varsayımıyla cevapladım :)
 • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (14.02.18 09:26:57 ~ 11:41:29) 
Evren zaten 10 milyar yil daha yasayamayabilir. Gunesin 5 milyon yil omru kaldi. Bu konular hakkinda bilgi sahibi olduguna emin misin?


 • Traveller  (14.02.18 10:50:23) 
vişne çürüğü


 • for day to break  (14.02.18 10:54:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.