[]

Yalancı Kefir

Bu aralar mümkün olan en tembel bir şekilde kefir yapıyorum.
Marketten alınan kefirin çok az bir miktarını 1 litre sütle karıştırıp dolap içinde oda sıcaklığında 1 gün bekletince elimde 1 litrelik kefir kıvamı ve tadında içecek oluyor.
Tahminimce probiyotik bir ürün olmuyor elimde kalan. Yani oluyordur da ideal bir kefirde olması gereken bakteri sayısına yaklaşamıyorumdur herhalde.
Yine de az da olsa yararlı bakteri var mıdır sizce?
O niyetle yapmıyorum gerçi, tadını sevdiğim için yapıp içiyorum.

 
En azından eklediğin kefirdeki bakteri sayısı kadar bakteri vardır.


  • diffarentiationation  (13.02.18 23:59:58) 
o şekilde yaptım daha keskin(ekşi) tadı oluyor bence daha fazla bile bakteri üreyür olabilir. evde kefir mayası türetmek çok abartı geliyor bana bu şekilde de çok yararlı kefir üretiliyor.


  • mrthany  (14.02.18 00:25:36) 
@bulunsun kenarda
çünkü insanlar genelde aktardan vb yerlerden aldıkları kefirleri bir bardak suda besliyorlar, kullanırken süzüyorlar, buna benzer işlemler yapıyorlar.
bense içtiğim kefir bitmesine yakınken eser miktarını başka bir şişeye döküp sütle karıştırıyorum sadece.
  • rare  (14.02.18 02:19:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.