word, excel, notepad ıvır zıvır yazı biçimi

yazıların, rakamların tamamını ya da sectiğimiz kısmını saat yönünde döndürebilir miyiz? hani eskiden bulmacaların cevapları sayfanın altında ters bir biçimde yazılmış halde verilirdi. benzer birşey hazırlayacağım ama soruların cevaplarını bir türlü sayfanın altına tersten yazamadım. nasıl yapabilirim?

excell de sag tıklayıp format cells -> alignment dan yapıyorsun.

  • bryan fury  (15.02.10 09:54:16)
sağ tık - hücre biçimlendir - hizamala

  • pposeidon_1  (15.02.10 10:57:50)
anladığım kadarıyla yaptım ve sadece 90 derece aşağı ya da yukarı yapabildim. başaşağı yapamadım mesela.

  • takus5  (15.02.10 12:00:02)
Office 2007 Excel üzerinden tarif etmekteyim, menü yollarının önceki versiyonlarda da aynı olduğu düşünmekteyim:

insert>shapes>text box (en üstte, solda). Bu yapıldığında cursor artıya dönüyor, istenilen büyüklükte bir text box çizilir. text box'a istenilen şeyle yazılır. text box seçilir, üstte ortada görülen yeşil daireye doğru cursor götürülür. cursor dairesel çeviriniz işaretine dönüşür. shift butonu eşliğinde (45/90/180.. dereceler için shift iyidir, candır) çevrilir.
  • erzan  (15.02.10 15:15:13)
yine office 2007 üzerinden:text box seçildikten sonra 'format' tabından şeklini/rengini/fillini filan değiştirebiliyoruz.

  • erzan  (15.02.10 15:18:14)
  • ekinoksah  (15.02.10 19:48:46)