Video Çekim/Editleme Hakında Fikir?

(git: youtu.be)

linki izledikten sonra kayıtta başvurulan video çekim/editleme teknikleri hakkında neler söylenebilir? sizce bir içerik oluştururken nelere dikkat edilmelidir, efektlerde standardı nasıl yakalanabilir, neler fazla neler eksik olmuş?

içerik hakkında bi kısa künye:
orta segment bir akıllı telefon kamerası ile gece yarısına yakın bir araç içinde kaydedilen bu video, üç ayrı kaydın birleştirilip efektlerle süslenmesi sonucu bu son halini aldı. gerilim/korku/gerilim tadında yaşananlar, doğaçlama ve anlık tepkilerden meydana gelmekte.

evet, değerli tespit, görüş ve önerilerinizi bekliyorum. zira buralarda mekan bol:)

goruntude bozulma olunca timecode ve rec logosunda niye bozulma oluyor ki :O ?

  • brkylmz  (13.02.18 16:18:05)
teknik mi? ne tekniği abi?

amatör video kaydı stayla çekeyim yutturayım demişsin? anlatmama değer bir şey göremiyorum, üzgünüm.

orta segment telefon değil o , anca orta segment tost makinasıyla çektim dersen inanırım.
  • killerbee  (13.02.18 16:23:28)
evet elbette ki amatör video kaydı bu, bilmediğimi mi sanıyorsun? aracı süren bendim zaten ve olaylar vakit öldürürken doğaçlama şekilde gelişti. yoksa mevzu izleyiciyi salak yerine koyma değil de daha büyük ve başarılı işler içerikler için ilk adım olması. yani, yapıcı eleştiriler daha faydalı olur açıkçası. yine de tşk.

  • efemsradyo  (13.02.18 16:29:45 ~ 16:33:47)
çekim ve editlemesine dair değil de geneline dair bir eleştiride bulunayım;
(sadece bu video için geçerli değil, çok görüyorum bunu)

yıl olmuş 2018, böyle bir video bozulma efekti gördünüz mü gerçek hayatta bir video izlerken? kocaman vhs kameralara bant kaydı mı yapıyorsunuz allahaşkına
hangi video böyle bozuluyor, hangi videonun köşesinde rec yazıyor başka yerinde timecode sayıyor. film mi kopuyor ne oluyor

yani gerçekçi olmaması bu mantıkla alakalı
  • asbe  (13.02.18 16:49:23)
düzenleme, videoyu çeken arkadaşımın bu işlerde iyi olduğu söylenen bir arkadaşı tarafından bize sürpriz olacak şekilde yapıldı, açıkçası sadece montaj bekliyorduk biz. demek ki o 'bir arkadaşımın arkadaşı' montajı yaparken şunu da ekleyeyim bunu da derken mevzuyu gerçeklikten bir miktar saptırmış. tamamdır yazdım bunu. teşekkürler

  • efemsradyo  (13.02.18 17:06:52)
arkadaşın çok başarılıymış ayrıca, 9 yaşındaki youtuberlar arkadaşını cebinden çıkartır orası ayrı.

  • killerbee  (13.02.18 17:29:16)
ha o zaman bundan sonraki işlerde 9 yaşında bir yutubır ile çalışayım. anlaşıldı:)
bunu yapan arkadaşın arkadaşı, öylesine yapmış. hani, kuru kuru olmasın diye eklemiş birkaç efekt. ben, olumlu taraftan bakmak istiyor; aslında yapabilecekleri için bir ön gösterim, pilot olduğunu düşünüyorum. ha yine de ileteceğim buradaki tepkileri. teşekkürler

  • efemsradyo  (13.02.18 17:43:55)
sen istiyor footage vercek 3bin dolar daha

  • killerbee  (13.02.18 18:16:21)