Sürekli bir yerlerin tutulması, akupunktur ve gtos terapi.

Son zamanlarda çok sık bir yerlerim tutuluyor. Ağır iş de yapmıyorum. Örneğin; ayakkabımı bağlarken belim kitlenir, giyinirken omzum tutulur, azıcık öne eğilsem sırtım tutulur ve bu tutulmanın ilk on dakikasında sırtıma bıçak girmiş gibi olur nefesim kesilir.

Masabaşı iş yapan biriyim ve sporla pek ilgim yok. Fit değilim ama obez de değilim. 1.85 boya, 90 kilo.

Neden bu kadar çok bir yerlerim tutuluyor? Bir de ağrısız yaşam konusunda akupunktur yaptırıp veya gtos terapi alıp faydasını gören var mı?

Bu bende de var. Ortopedik yatak, gece sırtüstü uyuyuş, ortopedik ayakkabı, yürüyüş ve elleri zıplamadan tavana değdirme tarzı hareketlerle düzelmeye başladı.

  • taktikmaktikyokbambambam  (11.02.18 17:21:28)
Acemi +1

Vücudumuz ayakkabı bağlarken sakatlanacak kar tanesi narinliğinde değil; buna rağmen sürekli sakatlanmanızın sebebi sürekli masa başı çalışırken vücuduna zarar veren hareketlere "sürekli" maruz kalmanız ve buna rağmen kaslarınızı güçlendirip bunlarla baş edecek bir direnci sağlamıyor oluşunuz. Ne yaparsanız yapın tek çaresi core güçlendirmesi yani spor. Bütün ömrünüz boyunca üstelik.
  • neferkitty  (11.02.18 17:37:34 ~ 17:38:51)
Öncelikle bir doktora gidip ciddi bir sorun olmadığından emin olmak lazım. Bacak bacak üstüne atmayın. Bir ay deneyin, farkı göreceksiniz. Dik ve uzayarak oturmaya çalışın sandalyenizde. Gerekiyorsa not asın ekranınıza falan. Alarm kurup çalınca kalkıp o tavana dokunmaya çalışma hareketlerini falan yapın. Sandalye yogası videolarını izleyin. Arada masaj yaptırın uzman birine. Bütün bunlar işe yaramazsa o zaman akupunktur falan araştırın bence.

  • Phoebe  (11.02.18 17:53:22)