ielts-izmir-ben

arkadaşlar ielts'ten 7.0 almam gerek.
yds puanım 75-72.5. son iki yıl.
toefldan 5 yıl önce 60 almıştım ama kursa falan gitmemiştim acil sınav puanı lazım olmuştu.

yurt dışında derslere falan katıldım, konuşmakta sorunum yok ama dinlemekte kötüyüm. özellikle karşılıklı sohbet değil de bir şey izlerken, müzik dinlerken birebir anlamıyorum. bu girdiğim toefl'ın listening kısmından 9 mu ne almıştım hiç bişey anlamadan geçmişti.

şimdi gramer çalışıyorum. gramer eksiğimi kapatmak için.
sonra kelime ve kitap okuma kısmına geçeceğim. more to read ları bitireceğim işte.

ondan sonra da sınava yönelik çalışacağım.

izmir de ielts kursuna katılmak istiyorum. ama daha önce amerikan kültüre genel ingilizce için gitmiştim. lisanstayken, bence tamamen para tuzağı. başka hiçbir şey değil. seviyen b1 demişlerdi, b1-b2 kurslarına katıldım gramer olarak modal perfectlere, pasiflere falan hiç girmediler. can'den could'tan öteye gitmediler.

şimdi kafam karışık, ielts kaynaklarından kendim çalışıp, tek konuşma kursuna mı gideyim? yoksa tamamen ielts kursuna mı gideyim?

Hocam Amerikan kültüre falan gitme öncelikle.

Akın YDS için çok iyi ielts için sorabilirsin. YDS kursuna giden arkadaşlarım çok memnundu. Onun dışında en garanti yöntem internetten bak nerelerde var ielts kursu diye sonrasindaysa 1 gün derslere girmeye çalış ya da bir kaç saatliğine girmeye çalış. Rica et %90 kabul ediyorlar zaten.
  • westblack  (11.02.18 13:43:20)