[]

Uzun süre alerji ilacı kullanmak

Geçtiğimiz ay doktora gittim.

Kuru öksürüğüm ve geçmeyen boğaz tahrişi sebebiyle boğazımda rahatsızlık hissi yaşıyordum. Doktor Levmont diye bir ilaç yazdı, çok iyi geldi. Birkaç gün içinde düzeldim. İlaç bittiği gibi semptomlar geri geldi.

Bugün tekrar gittim, üç kutu daha yazdı.

"Kedinize alerjiniz var (2011'den beri bizde hayvan), etken ortadan kalkmadığı sürece baskılayıcı ilaç kullanmanız gerek. Ömür boyu kullandırmıyoruz, yazın ve sonbaharda ara verdiriyoruz" dedi. İlaç karaciğerden metabolize oluyormuş, sürekli kullanmamak gerekiyormuş. Burada biraz korkuttu.

Doktor tabi benim sağlığımı düşünüyor da, biraz abartılı anlattı gibi geldi.

Bu ilacı uzun süre kullanırsam karaciğer veya böbrek sorunu yaşama riskim var mı?

Sigara, alkol kullanmıyorum. Vücut ağırlığım normal.

 
ben 10 yıldır zyrtec kulllanıyorum. ilave levmont kullandım sonra desmont oldu bi ara singulair oldu ama zyrtec hiç değişmedi. sonuç olarak karaciğer akciğer hikaye semptomlar sıkıştırdıkça leblebi gibi yutmaya devam.
bitmeyen aleji sizi en iyi ben anlarım. karaciğer gümleyene kadar ilaca devam çok takmayın kafaya. sonrasını sonra düşünürsünüz.
geçmiş olsun
  • bu da mı gol değil lan  (11.02.18 13:09:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.